PRACA  BIBLIOTEKI  SZKOLNEJ  W  DOBIE  PANDEMII - zobacz

środa - 8.00 - 14.00
czwartek - 9.00 - 14.00
piątek - 8.00 - 14.00

Biblioteka – to królestwo książek, dzięki którym możesz  dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, ale też przenieść z bohaterami w świat przygód i fantazji. Aby spędzić tu miło czas – warto przestrzegać

BIBLIOTECZNYGO SAVOIR-VIVRE’U

• W bibliotece zachowuj się cicho.
  • Posługuj się kartą biblioteczną.
  • Gdy jest kolejka, stań na jej końcu i cierpliwie czekaj.
  • Nie przeszkadzaj innym wypożyczającym książki (nie rozmawiaj, nie rozpychaj się).
  • Nie korzystaj z telefonu komórkowego.
  • Dbaj o wypożyczone książki jak o swoje własne (nie zaginaj i nie wyrywaj kartek, nie czytaj kiedy jesz. Pamiętaj, że po Tobie będą korzystać z nich inni.
  • Przestrzegaj terminu zwrotu wypożyczonych książek, bo ktoś na daną książkę może czekać.
  • Pamiętaj o trzech magicznych słowach- proszę, dziękuję, przepraszam, które warto używać nie tylko podczas wizyty w bibliotece

WYKAZ LEKTUR - pobierz

Konkurs czytelniczy „I Ty możesz zostać znawcą lektur, czyli

książkowym OMNIBUSEM”.

Z okazji przypadającego w kwietniu „Światowego Dnia Książki” przeprowadzony został dla uczniów klas III konkurs czytelniczy „I Ty możesz zostać znawcą lektur, czyli książkowym OMNIBUSEM”.

Pandemia nie spowodowała w naszej szkole zamknięcia biblioteki szkolnej ( uczniowie i rodzice mogli korzystać z jej zbiorów), jednak działania popularyzujące czytelnictwo były skromniejsze. Dlatego w przeprowadzeniu konkursu pomocna była współpraca z nauczycielami. Pani Beata Obertas zajęła się promocją przedsięwzięcia i nagrodami, a pani Anna Bonk przeprowadziła konkurs online za pośrednictwem platformy MS Teams. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test ze znajomości lektur, a za każdą prawidłową odpowiedź otrzymywali 1 punkt. Maksymalnie można było zdobyć 25 punktów. Zaraz po zakończeniu testu uczniowie mogli samodzielnie sprawdzić swój wynik.

I miejsce zajęła uczennica kl. 3 c – Amelia Petrykowska,

II miejsce zajęła Julia Pisarska z 3 c,

III miejsce Wiktoria Rzeszutko z 3 a.

GRATULUJEMY!

Uważne czytanie lektur to jedna z umiejętności, którą można było wykazać się podczas konkursu. Czytanie książek powinno się kojarzyć z radością i dobrą zabawą, dlatego Rada Rodziców przewidziała nagrody i dyplomy. Zachęcamy, aby w każdej wolnej chwili oprócz ruchu na świeżym powietrzu sięgać po książki i czytać dla przyjemności.