„Tu  kwitnie wyobraźnia”

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych obchodziliśmy w tym roku pod hasłem „Biblioteka szkolna miejscem, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”. Uczniowie klas trzecich wzięli udział w konkursie plastycznym „Narodziny Calineczki”. Prace wykonane w różnych technikach i formatach zadziwiały pomysłowością i bogatą wyobraźnią. Zwycięzcami konkursu zostały uczennice klasy 3d i 3e: Alicja Skowrońska, Anastazja Słotwińska, Oliwia Filipiuk i Tola Górniak.

Na przygotowanej w bibliotece wystawie „Tu kwitnie wyobraźnia” można było obejrzeć zakładki, ceramikę, torebki i plecaki z motywami kwiatowymi. Uczniowie klas starszych z okazji trwającego roku Wisławy Szymborskiej przygotowali kolaż inspirowany twórczością noblistki.