Spotkanie z Grzegorzem Turnauem

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła obchodzi 70-lecie istnienia. Z tej okazji zaplanowaliśmy wiele ciekawych spotkań, imprez, uroczystości.

Dnia trzynastego września bieżącego roku, w ramach obchodów 70-lecia odbył się w naszej szkole niecodzienny  koncert pod tytułem ,,Rodzinne muzykowanie”, którego głównym gościem był  Grzegorz Turnau - polski artysta, aranżer, pianista, kompozytor, wokalista i poeta, wykonawca poezji śpiewanej. Nie zabrakło również znakomitego oboisty -  Mariusza Pędziałka i gitarzysty Jacka Królika, członków zespołu. Koncert przeznaczony był dla dzieci z klas 1-3 oraz ich rodziców.

Całość rozpoczęła się przemową pana dyrektora, Marka Niedzielskiego, który zapowiedział artystę. Następnie głos zajął sam Grzegorz Turnau. Po bardzo krótkiej przemowie wstępnej, rozpoczął się pierwszy utwór. Zaśpiewał takie piosenki takie jak: ,,Bracka” ,,Cichosza”, ,,Tu jestem”. Podczas trzeciej piosenki, dzieci zostały zaproszone pod scenę, do keyboardów, gdzie wykonawca pokazał im klawisz CIS. W ten sposób dzieci mogły razem z artystą zagrać kolejny utwór. W trakcie spotkania po wysłuchaniu fragmentów melodii zagranej przez mistrza, dzieci zgadywały bajki.

Atmosfera panująca podczas koncertu była bardzo miła i ciepła. Myślę, że warto było poświęcić czas na to przedstawienie. Przecież to właśnie dzięki muzyce jesteśmy wrażliwi na piękno i otwarci na świat. Oby więcej takich imprez!