Rada Rodziców

Szanowni Rodzice, w związku z przejściowymi problemami dotyczącymi spotkań bezpośrednich musimy polegać w coraz większym stopniu na kontakcie drogą elektroniczną, nie bezpośrednią: rrsp16prezydium@wp.pl

Rada Rodziców jest wybierana spośród rodziców dzieci uczęszczających do Szkoły  Podstawowej nr 16 i pełni ważną funkcję w funkcjonowaniu szkoły. Pomaga Dyrektorowi szkoły, Kadrze nauczycielskiej  oraz wszystkim innym Pracownikom szkolnym w wypełnianiu ich obowiązków. Ma za zadanie dbać o interes każdej uczennicy i każdego ucznia. Rada Rodziców składa się z 8 osób. Każda z nich pełni swoją funkcję społecznie, bez jakiegokolwiek wynagrodzenia i z zaangażowaniem.

1. Prezydium Rady Rodziców

W roku szkolnym 2020/2021 w skład Prezydium Rady wchodzą :
Krzysztof Cenkier- przewodniczący,
Przemysław Galor- V-ce przewodniczący
Marta Faryniarz - skarbnik, sekretarz
oraz Alicja Drulla,  Monika Partyka,  Dorota Borchert,  Malwina Dryhinicz,  Karolina Żywuszko-Obertowska, Urszula Olczak-Mazurek.

2. Informacja o składce na Radę Rodziców:

Składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2020/2021 wynosi: 50 zł/osobę przy jednym dziecku oraz 45 zł/osobę przy większej ilości dzieci.  Na wpłaty czekamy do 30 listopada 2020 r. na konto RR. Klasa, w której będzie 90% wpłat otrzyma zwrot po 15zł dla każdej osoby, która opłaciła składkę. (Uchwała RR 6/09/2020 z 10 września 2020r.). Przypominamy o zmianie nr konta bankowego RR. Od października 2020r. mamy konto w:

SKO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 16 IM SZCZECIŃSKICH OLIMPIJCZYKÓW w SZCZECINIE
NRB: 20102047950000990204456265

W nazwie odbiorcy wystarczy wpisać:  Konto Rady Rodziców przy SP 16 w Szczecinie. W tytule przelewu: imię i nazwisko dziecka, którego dotyczy, klasa, za co? Drodzy Rodzice, pamiętajcie - z Waszych pieniędzy korzystają wszystkie dzieci w naszej szkole, dlatego tak ważne są Wasze wpłaty.

3. Na co przeznaczamy  Wasze pieniądze?

• Wpłaty przekazujemy na cele związane z funkcjonowaniem szkoły, na które Dyrekcja szkoły nie może przeznaczyć środków własnych lub nie ma wystarczających funduszy, żeby je sfinansować. Są to np.: nagrody dla wyróżniających się uczniów,  nagrody na konkursy szkolne, środki na wsparcie samorządu uczniowskiego czy kółek zainteresow
  • Wyjątek stanowią nagrody dla uczniów z czerwonym paskiem (na koniec roku szkolnego) - otrzymują je tylko uczniowie, których rodzice dokonali wpłaty na RR.
  • Środki wpłacone przez rodziców również przeznaczamy na realizację zadań celowych takich jak: "Zielona Szkoła", rozbudowa placu zabaw, utworzenie "Rowerowego miasteczka bezpiecznego ruchu drogowego". W roku 2020/21 chcielibyśmy również przygotować strefę "gier ulicznych" oraz "ogródek szkolny", gdzie uczniowie będą mogli wypocząć a także wesprzeć projekt "Kolorowej Szkoły".

Czekamy na Wasze pomysły:

Prezydium RR SP 16  e-mail: rrsp16prezydium@wp.pl

Szanowni Rodzice,

Prezydium Rady Rodziców przy SP 16 przypomina, że:

do 19 lutego 2021r. zbieramy zamówienia zbiorcze klas na zakup mundurków szkolnych.

Uprzejmie prosimy także o wpłaty na RR tym, którzy zapomnieli. Bez Waszej pomocy nie będziemy w stanie realizować zaplanowanych we wrześniu 2020r. zadań Rady Rodziców.

SKO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 16 IM SZCZECIŃSKICH OLIMPIJCZYKÓW w SZCZECINIE   NRB: 20 1020 4795 0000 9902 0445 6265

Aktualności 2021:

Pomimo pandemii, Prezydium działa cały czas prężnie i prowadzi działania nad projektami, które umilą pobyt naszych pociech w szkole. Efekty będą Państwo mogli podziwiać już wkrótce:

1. Trwają prace nad rozbudową placu zabaw (zakup piramidyliniowej dla dzieci starszych o wysokości 6,5m).

2. Strefa harmonii i ciszy (projekt wkomponowany w Kolorową szkołę), w której dzięki zaopatrzenia części korytarza nowej szkoły w solidne meble, dzieci będą mogły nie tylko odpocząć wśród zieleni ale także poczuć się „jak w domu”. Wzięliśmy udział w konkursie Filharmonii na „Szkolną strefę harmonii” i jeśli uda nam się zdobyć miejsce na podium, to naszą strefę wyposażymy dodatkowo w muzyczny sprzęt, z którego będą płynąć relaksujące dźwięki natury.

3. Kończymy projekt Miasteczka ruchu drogowego, który z pewnością udoskonali naukę dzieci przy zdawaniu na kartę rowerową.

4. Przygotowujemy również zagospodarowanie placu między szkołami- koncepcja wymalowania Gier ulicznych, aby dzieci mogły aktywnie spędzać czas podczas przerw lekcyjnych. Jeśli tylko wystarczy nam środków chcielibyśmy postawić także całoroczną, zadaszoną wiatę, pośrodku zieleni, aby uatrakcyjnić teren zewnętrzny szkoły.