DNI JĘZYKÓW OBCYCH

Z okazji Europejskiego Dnia języków Obcych, od 23 do 27 września 2019 r., nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego w naszej szkole postanowili urządzić swoim uczniom cały tydzień języków obcych.

Pierwszego dnia uczniowie uczyli się śpiewać „Panie Janie” w przydzielonym języku. Klasy przygotowały też prezentacje o przydzielonym kraju i zawiesiły je na drzwiach swoich sal.

Drugiego dnia klasy 7 zaprezentowały swoje umiejętności wokalno-językowe w młodszych klasach, gdzie zaśpiewały piosenkę niemiecką. Tego dnia uczniowie również szukali rozwieszonych po szkole łamańców językowych. Ojj można było połamać język. Trzeci dzień umilały zabawy językowe oraz gra w KAHOOT. Czwartego dnia odbyła się telekonferencja online ze szkołą w Niemczech. Były też powitania i pożegnania w różnych językach.

Ostatniego dnia od godzin porannych uczniowie klas 7 i 8 malowali przed budynkiem szkoły flagi państw europejskich. Zobaczcie jakie mają zdolności plastyczne. Niestety rozpadało się i rysunki pozostały tylko na zdjęciach.

Jako podsumowanie całego tygodnia uczniowie zaśpiewali „Panie Janie” w różnych językach – polskim, angielskim, hiszpańskim, węgierskim oraz niemieckim.