Szkoła Podstawowa nr 16 w Szczecinie

SOBOTY PŁYWACKIE

Zakończyła się I runda zawodów pływackich dla uczniów szkół podstawowych pn.  „SOBOTY PŁYWACKIE”. Na basenie olimpijskim Szczecińskiego Domu Sportu (Floating Arena) pod wodzą p. Beaty Grodkowskiej 17 uczniów naszej szkoły godnie reprezentowało barwy "Szesnastki".

 

 

 


 

4 marca startowali uczniowie klas 2,3 i 4. Zawodnicy z grupy młodszej mogli startować na 25 m w stylu dowolnym i grzbietowym.   Klasy 4 mogły rywalizować również w stylu klasycznym czyli popularną „żabką”.

 

 

11 marca startowali uczniowie klas 5-6

Starsi uczestnicy zmagań pływackich mieli do wyboru trzy style na 50m: klasyczny, dowolny i grzbietowy. Spośród naszych uczniów, najlepszym występem popisali się

 

 

ABRASZEWSKA ANNA  (6a) - który  zdobyła

II miejsce w stylu klasycznym z czasem 52.50 oraz

 

MICHAŁ ŁUBIŃSKI (5e) , który także zdobył

II miejsce w stylu klasycznym z czasem 52.59

natomiast

III miejsce zajął uczeń klasy 5b

ALEKSANDER OLĘDZKI z wynikiem 55,60 również w stylu klasycznym.

 

Wśród młodszych dziewcząt należą się gratulacje

Aleksandrze Zelek(2e)

 

za zdobycie IV miejsca w stylu dowolnym (25,80) oraz IV miejsca w stylu grzbietowym (28,55) .

Ola wystartowała z dziewczynkami o rok od siebie starszymi

dlatego należą się jej OGROMNE BRAWA !!!

EMILKA UŻDELEWICZ(3a) zajęłą V miejsce (28,77) w stylu grzbietowym.

 

Oto wyniki naszych pozostałych zawodników :

W stylu dowolnym:

grupy młodsze:

  • KUSIOWSKA MARTYNA  (4a) - 11. Miejsce, czas: 26,22
  • LIMAŃSKA ZUZANNA (4b) - 13. Miejsce, czas: 27,10
  • BIERSKI ERNEST (3g) - 16. Miejsce, czas: 27,26

grupy starsze:

  • OLĘDZKI ALEKSANDER (5b) – 8. Miejsce, czas: 41,81
  • ZAREMBA PRZEMYSŁĄW (6b) - 9. Miejsce, czas: 38,58
  • ABRASZEWSKA ANNA  (6a) - 11. Miejsce, czas: 45,23
  • MAŁECKI GABRIEL (6e) - 17. Miejsce, czas: 51,25
  • SKIBNIEWKSKI BORYS (6f) - 18. Miejsce, czas 56,22
  • KUSIOWSKA KINGA  (6e) - 20. Miejsce, czas: 53,87
  • PRZYBYLSKA ALEKSANDRA  (5b) – 21. Miejsce, czas: 56,52

 

W stylu grzbietowym:

grupy młodsze:

  • PUC ADAM (4b) - 6.miejsce, czas: 24,36
  • WRÓBEL MARIA (4b)- 8. miejsce czas: 23,41
  • BIERSKI ERNEST (3g) - 9. Miejsce, czas: 26,77
  • MAŁECKA LENA (3d) - 10. Miejsce, czas: 26,15
  • TUROWSKA FLORENTYNA (4b) - 12. Miejsce, czas 25,78
  • KUSIOWSKA MARTYNA  (4a) - 13. Miejsce, czas: 27.00

grupy starsze:

  • ŁUBIŃSKI MICHAŁ  (5e) – 4.miejsce, czas: 44,34
  • PRZYBYLSKA ALEKSANDRA  (5b) – 14. Miejsce, czas: 57,91

 

W stylu klasycznym:

 

  • PUC ADAM (4b) - 5.miejsce, czas: 30,37
  • WRÓBEL MARIA (4b)- 5. miejsce czas: 28.84
  • TUROWSKA FLORENTYNA (4b) - 6. Miejsce, czas 30,08
  • LIMAŃSKA ZUZANNA (4b) - 7. Miejsce, czas: 31,15
  • grupy starsze:
  • ZAREMBA PRZEMYSŁAW (6b) - 4. Miejsce, czas: 49,54
  • SKIBNIEWKSKI BORYS (6f) - 6. Miejsce, czas 1:08.07
  • KUSIOWSKA KINGA  (6e) - 9. Miejsce, czas:1:06.30
  • MAŁECKI GABRIEL (6e) - 11. Miejsce, czas: 1:04.65

 

 

W sztafecie 4x25m popłynęli:

WRÓBEL MARIA, KUSIOWSKA MARTYNA, PUC ADAM, BIERSKI ERNEST

Sztafeta uplasowała się na 6 miejscu z czasem: 1:45.78

 

Wszystkim zawodnikom   GRATULUJEMY,  a Rodzicom i opiekunom DZIĘKUJEMY za wspaniały i gorący doping na trybunach !!!

Oby  II runda wypadła jeszcze lepiej!!!

Druga runda: klasy młodsze ( 2,3,i 4 )- 1.04.2017

klasy starsze ( 5 i 6 ) - 8.04.2017

 

Więcej o sobotach pływackich czytaj na

www.mkp.szczecin.pl /zakładka "Soboty Pływackie/