BOREK I BOGOWIE SŁOWIAN

Klasa II g z wychowawczynią E. Matusiak  uczestniczyła w spotkaniu na Zamku Książąt Pomorskich, podczas którego pani Dyrektor Wioleta Słoka czytała książkę „Borek i bogowie Słowian”. Uczniowie na pamiątkę pobytu dostali malowanki i foldery z Zamkiem podstemplowane pamiątkowymi pieczątkami. Nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o nowe książki podarowane przez panią Dyrektor ze swoich prywatnych zbiorów.

Tego dnia uczniowie mieli też okazję zwiedzić Zamek z przewodnikiem, który znał wiele tajemnic i fascynujących zagadek z przeszłości tego miejsca i jego dawnych mieszkańców. Zapoznali się z Wielką Mapą Księstwa Pomorskiego stworzoną przez Lubinusa, a także interaktywną jej wersją, dzięki której mogli odbyć podróż po dawnych ziemiach Pomorza.