ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Święcie Polskiej Niezapominajki na Uniwersytecie Szczecińskim. Podczas VIII edycji obchodów pod hasłem „Energia natury” wystąpili z inscenizacją słowno-muzyczną „Przyroda ks. Jana Twardowskiego”. Wiersze poety, którego w tym roku obchodzimy stulecie urodzin, pokochali czytelnicy w różnym wieku. W poezji księdza Jana jest wiara i nadzieja, dobro i miłość, jest radość życia i umiłowanie przyrody.

W Bibliotece Głównej US uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali referatów pracowników naukowych, m.in.: ”Naturalne sposoby regenerujące siły witalne człowieka”, ”Rośliny wzmacniające zdrowotność i aktywność człowieka” oraz „Historia zaklęta w bursztynie”. Obejrzeli również wystawę „Motywy roślinne w poezji ks. Jana Twardowskiego” i prezentację zdjęć „Wiosna w Parku Kasprowicza”.