Spotkanie z Andersenem

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest 2 kwietnia w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Święto to jest dobrą okazją do rozwijania pasji czytelniczych uczniów i docenienia tych, którzy startują w konkursach organizowanych przez szkolną bibliotekę. Na spotkaniu dyrektor szkoły wręczył nagrody dla zwycięzców konkursów:

„Cukierku ty łobuzie" - Mateusz Kisielewicz (2a), Oliwia Filipiuk (2e),         Tola Górniak (2e)                                                                                                               „Czy znasz dzieci z Bullerbyn?" – Adam Lewandowski (3a), Maria Piwowarska (3d) i Piotr Łojek (3d).

Obecnemu na spotkaniu panu Andersenowi towarzyszyli bohaterowie jego baśni, w których postacie wcielili się uczniowie z klasy 3d. Zaprezentowali oni również prace plastyczne do baśni „ Dziewczynka z zapałkami". Dzieci, które wzrastają wśród baśni, uczą się z nich co jest dobre, a co złe, bo każda  niesie ze sobą ważne przesłanie. Czytajmy  baśnie!