Kapelusze w literaturze

W literaturze dziecięcej znajdziemy bohaterów, których charakterystycznym elementem stroju był kapelusz. Kapelusze są nie tylko nakryciami głowy, ale też wyrażają charakter noszących je osób. Tatuś Muminka wygląda dostojnie i poważnie w czarnym cylindrze, a Włóczykij zawsze ma na głowie zielony kapelusz z piórem. Z dużym czerwonym kapeluszem nie rozstaje się Miś Paddington, w którym chowa ulubione kanapki z dżemem.

Na wystawie w bibliotece można obejrzeć oprócz kapeluszy - książki z "kapeluszem w tytule" m.in. „Kapelusz za 100 tysięcy" czy „Kapelusz pani wrony". Uczennice klasy 4d czytały w grupach "0" i klasach pierwszych książeczki związane z nakryciami głowy. Wychowawczyni klasy 1a wraz z uczniami prezentowała kapelusze z różnych stron świata: z Turcji, Bali,  Meksyku i Włoch.