Światowy Dzień Psa

9 marca swoje święto obchodzą najwierniejsi przyjaciele człowieka i ci, co kochają psy, psiaki i psiaczki. Taką osobą jest nauczycielka świetlicy pani Maja Ołowska, która na spotkaniu w bibliotece dzieliła się swoją wiedzą i zamiłowaniem do tych czworonogów. Obecni na spotkaniu uczniowie z klasy 3B mogli usłyszeć wiele cennych rad i wskazówek w wychowywaniu swoich psów.

Pani Maja ma w domu dwa psy: owczarka niemieckiego Kenzo i owczarka belgijskiego Fibi . Oba są szkolone na uniwerPSYtecie i mają liczne osiągnięcia na egzaminach i zawodach sportów kynologicznych. Kenzo ,za swoich młodych lat, zdobył tytuł Vice Mistrza Polski w posłuszeństwie sportowym. Fibi uzyskała awans do najwyższej klasy wyszkolenia w Agility i zakwalifikowała się na tegoroczne Mistrzostwa Świata FMBB w Grecji.