Dzień Nauki Polskiej

Teoria heliocentryczna, lampa naftowa czy odkrycie radu i polonu to tylko przykłady licznych osiągnięć Polek i Polaków będących najlepszą wizytówką naszego kraju. 19 lutego obchodzimy Dzień Nauki Polskiej, na pamiątkę urodzin Mikołaja Kopernika.

Książeczki o wybitnym polskim astronomie wypożyczyły dzieci z grupy „0”c aby wspólnie z rodzicami przeczytać o jego życiu i działalności. Innym wielkim polskim naukowcem była Maria Skłodowska - Curie, która otrzymała dwie Nagrody Nobla i to w czasach, kiedy nauką zajmowali się mężczyźni. Udowodniła ona, że talent i wysiłek wystarczą, aby być wielkim badaczem. Więcej o życiu uczonej dowiedzą się dzieci z grupy „0” b, do których trafiła książeczka o sławnej Polce. Oba tytuły książek zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zostały wydane w serii "Moi bohaterowie".  Swoimi wynalazkami zapisali się na trwale w historii polskiej nauki, ale mieli też duży wpływ na bieg dziejów całej ludzkości.