Rekrutacja do I klasy sportowej 2022/2023

Szanowni Rodzice!

Na przyszły rok szkolny planujemy utworzenie 1 klasy sportowej o profilu lekka atletyka dziewcząt i piłka nożna chłopców.

Rekrutacja do klas pierwszych odbywa się elektronicznie poprzez stronę https://nabor.pcss.pl/szczecin

Zainteresowani powinni zalogować się i złożyć wniosek w terminie:
od 1 marca  do 7 marca do godz. 16.00.

Aby dziecko było zakwalifikowane przez system do klasy sportowej, muszą Państwo ustawić Szkołę Podstawową nr 16 – klasę sportową na pierwszym miejscu preferencji.

W przeciwnym razie, nawet jeśli dziecko zakwalifikuje się do klasy sportowej, system doda je do szkoły z pierwszego miejsca.
W sytuacji niezakwalifikowania się do oddziału sportowego, system automatycznie zakwalifikuje dziecko do szkoły z kolejnego wyboru (wg punktacji).

Oprócz elektronicznej rejestracji, do dnia 7 marca godz. 16.00  Rodzice kandydatów składają bezpośrednio w sekretariacie szkoły lub wysyłają mailowo skany następujących dokumentów:

1. Podpisany wniosek o przyjęcie do szkoły (wydrukowany z systemu) *.
  2. Podpisany „WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO KLASY SPORTOWEJ” (zał.1)
  3. Podpisane „OŚWIADCZENIE ZGODY RODZICA” (zał. 2)
  4. Podpisaną „AKCEPTACJĘ REGULAMINU KLAS SPORTOWYCH” (zał. 3)
  5. Orzeczenie o bardzo dobrym stanie zdrowia podpisane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub medycyny sportowej (wystarczy informacja, że stan zdrowia dziecka pozwala na podejście do testów do klasy sportowej).
  6. Dokumenty potwierdzające kryteria, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Prawo oświatowe (w przypadku spełniania kryteriów) .

Kandydaci powinni podejść do testów sprawnościowych (po uprzednim zapisaniu w sekretariacie – tel. 91-483-31-88)  w następujących terminach:

I termin: 8 marca 2021 r. (wtorek) godz. 16.00

II termin: 9 marca 2021 r. (środa) godz. 16.00

Miejsce przeprowadzenia testów- duża sala sportowa szkoły.

Proszę o zaopatrzenie dzieci w odpowiedni strój sportowy i czyste obuwie sportowe.