MIĘDZYNARODOWY KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY 2022

Szczecińskie Towarzystwo Matematyczne Kangur zaprasza uczniów klas 2 -8  do udziału w XXXI edycji  Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny

Konkurs odbędzie się 17 marca 2022 roku.

Wpisowe za udział w konkursie wynosi 12 zł od uczestnika.

Zgłoszenia i wpłaty - do 27 stycznia do nauczycieli matematyki ( w klasach 2 -3 do wychowawców)

Konkurs ma charakter jednorazowego testu: bez eliminacji, testów wstępnych, testu finałowego. Zadania oraz termin są ustalane przez stowarzyszenie Kangourou Sans Frontieres. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

Konkurs przeprowadzany jest w sześciu kategoriach:
Żaczek - klasy 2. szkół podstawowych
Maluch - klasy 3. i 4. szkół podstawowych
Beniamin - klasy 5. i 6. szkół podstawowych
Kadet - klasy 7. i 8. szkół podstawowych
Junior - klasy I i II liceów i techników, klasy I, II i III szkół branżowych
Student - klasy III liceów i techników, III liceów 3-letnich oraz III i IV techników 4-letnich

Warunkiem udziału w konkursie jest także przyniesienie wypełnionego przez rodzica Oświadczenia o wyrażeniu zgody na udział w konkursie

UWAGA !
Jeżeli przeprowadzenie konkursu w poszczególnych szkołach będzie niemożliwe, Komitet Organizacyjny Konkursu może zdecydować o jego przeprowadzeniu w formie zdalnej, we współpracy ze Szkolnymi Koordynatorami Konkursu. W takiej sytuacji Komitet Organizacyjny Konkursu określa termin oraz sposób przeprowadzenia konkursu w formie zdalnej. W formie zdalnej nie przyznaje się nagród ani tytułów, o których mowa w paragrafach 19 i 20 Regulaminu Konkursu. Zamiast nagród przewidziane są upominki dla uczestników wskazanych przez Szkolnego Koordynatora Konkursu. Czas rozwiązywania testu w formie zdalnej zostaje wydłużony do 90 minut.

Koordynator konkursu Katarzyna Stukan