Szkoła Podstawowa nr 16 w Szczecinie

MIEJ ODWAGĘ BYĆ DOBRYM - osłodź pracę Medykowi

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!
Rok 2020 dał nam wszystkim gorzką pigułkę do przełknięcia. Szalejąca wokół nas pandemia nie tylko w drastyczny sposób ograniczyła nasze życie czy też całkowicie wywróciła je do góry nogami, ale również (a może nawet przede wszystkim) wzbudziła lęk o zdrowie najbliższych.
Ten niezwykle trudny dla nas wszystkich czas pozwolił także na odkrycie w nas samych niezwykłych wręcz pokładów Człowieczeństwa i Dobra! To właśnie te wartości dzisiaj przeciwstawiamy hejtowi i nienawiści. Dzisiejszy czas, to czas, w którym chcemy podziękować wszystkim tym, którzy wciąż wzajemnie się wspierają... którzy niosą słowa wsparcia i nadziei... którzy poświęcają czas i serce chorym...

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!
Zapraszamy Was do wspólnej akcji "Osłodź pracę Medykowi". Pragniemy w prosty, ale pełen serca sposób podziękować Pracownikom Medycznym stojącym na pierwszej linii walki z wirusem. Ci ludzie bardzo często nie mają chwili wytchnienia... możliwości odpoczynku i nade wszystko poczucia bezpieczeństwa. Dlatego chcielibyśmy "osłodzić" im czas spędzony przy łóżkach chorych, respiratorach, karetkach czy szpitalnych korytarzach...
Liczymy na Państwa wsparcie... Mamy nadzieję, że przyniesiecie Państwo kawę, herbatę, słodycze... My przekażemy to wszystko Pielęgniarkom, Ratownikom Medycznym i innym Pracownikom bezpośrednio związanym z opieką nad chorymi na covid pacjentami szpitala przy ul. Arkońskiej.

Ze względów sanitarno-epidemiologicznych bardzo prosimy o zakup słodyczy oraz kawy i herbaty oryginalnie zapakowanych. Prosimy również o włożenie do opakowania (woreczek, reklamówka) kartki z imieniem ucznia, który przyniósł zakupione artykuły. Dzięki temu będziemy wiedzieli, kto włączył się w organizowaną przez nas akcję charytatywną.
Słodkości oraz napoje można przynosić do szkoły od wtorku, 24.11. do piątku, 4.12. i zostawiać w portierni starej lub nowej szkoły w godzinach pracy szkoły.

UWAGA!
Do akcji zapraszamy również naszych Absolwentów oraz wszystkich mieszkańców Gumieniec.

Za okazane  serce bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu swoim i Medyków