TYDZIEŃ KODOWANIA W 1D

Na podziw zasługują uczniowie klasy 1d wraz z wychowawczynią p. Jolantą Stebnicką, którzy w wyjątkowy sposó zaangażowali się w Europejski Tydzień Kodowania. Jako nauczyciel uczący informatyki i administrator szkolnej strony postanowiłam docenić i wyróżnić najmłodszych opisując ich działania w odrębnym artykule. Brawo 1d!!!

15 października uczniowie klasy 1 d podczas zajęć rozpoczęli przygodę z kodowaniem i poznali działanie Ozobotów. Indywidualnie i w grupach tworzyli drogę jaką mają pokonać małe, sprytne Robociki. Poznali zasady dzięki którym poruszają się Ozoboty. Kodując trasę po której poruszały się Roboty próbowali różnych kolorów specjalnych pisaków.

16 października klasy partnerskie Id i VIe ponownie spotkały się, by wspólnie uczestniczyć w ciekawej lekcji. Tym razem celem wyznaczonym przez uczniów była nauka kodowania. Pomoc starszych kolegów i koleżanek okazała się nieoceniona, a pierwszoklasiści fantastycznie poradzili sobie z zadaniem. Efektem współpracy okazały się być przepiękne, kolorowe obrazy, przedstawiające dary jesieni. Kolejnym wyzwaniem było wytyczenie przez uczniów drogi do szkoły z wykorzystaniem Ozobotów. Zarówno starsi, jak i młodsi z wypiekami na twarzach układali puzzle i kodowali karty pracy. Zabawa obu klas przerodziła się w emocjonującą naukę, która na zawsze pozostanie w ich pamięci.

W piątek, 18 października uczniowie klasy 1d uczyli się  się tym razem kodując na dywanie. Wykorzystywali kolorowe kubeczki i matę do kodowania. Na dobry początek w grupach tworzyli przeróżne "kubeczkowe wieże",a później próbowali to zakodować zarówno na papierze jak i na macie. Wspólnie też kodowali poznane dotychczas litery.