OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy pod hasłem „Warto czytać każdego dnia”. Głośne czytanie pomaga w nauce, ćwiczy pamięć i rozwija wyobraźnię, dlatego warto wyrobić wśród uczniów nawyk czytania minimum 10 minut dziennie. Uczniowie klas 2a i 2d oraz 1b wzięli udział w szkolnych przygodach Gangu Słodziaków i otrzymali dzienniczki postępów czytania. Za 10-minutowe czytanie, potwierdzone przez rodziców, otrzymają od swojego nauczyciela specjalną naklejkę, którą będą wklejać do dzienniczka. Pomysłodawcą akcji, fundatorem naklejek i dzienniczków jest sieć sklepów Biedronka, z której przytulanki są dobrze znane dzieciom.

Uczniowie klasy 2a pięknie przeczytali nową edycję ” Gangu Słodziaków z leśnej polany” w klasach zerowych, pierwszych i drugich. Dzieci zachęcały do czytania i zabawy Słodziakami : Bo przytulanie i czytanie jest dobre na wszystko! Przytulajcie Słodziaki i czytajcie książki!