MIODOWE SZALEŃSTWO

6 marca br. klasa 7d zorganizowała Dzień Miodu. Uczniowie ubrani na żółto promowali wartości odżywcze i niezwykły smak tego produktu, zgodnie z hasłem przewodnim dnia ''Kubuś Puchatek lubił miód, bo go smakiem uwiódł". Nasze klasowe "pszczółki" przygotowały na pierwszym piętrze stoisko, na którym zostały zaprezentowane różne rodzaje miodu. Można było także spróbować pyłku kwiatowego, wiśniowych deserów z miodem oraz pierników i ciastek z tym słodkim produktem. Sam miód rozdawany był w małych kubeczkach.

Wszystkie przysmaki zniknęły po kilku minutach. Najwyraźniej bardzo smakowały uczniom naszej szkoły. Stoisko ozdabiały pachnące miodem świeczki i drewniany ul.

Wydarzenie nadzorował pluszowy Kubuś Puchatek, którego wizerunek był charakterystycznym elementem tego dnia. Na korytarzach rzucały się w oczy plakaty i przysłowia dotyczące pszczół i wytwarzanego przez nie miodu, a także żółte balony. Z tej okazji uczennica Laura Ziętara napisała piosenkę, którą wykonywała w czasie przerwy przy akompaniamencie ukulele. Julia Jędrzejewska natomiast, ułożyła wiersz zdobiący szkolne korytarze. Troje uczniów odwiedzało klasy w naszej szkole czytając informacje o miodzie, zadając pytania i rozdając miodowe cukierki za poprawne odpowiedzi. To był naprawdę udany dzień!

Julia Jędrzejewska, Aleksandra Siwińska