DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

6 marca obchodzony jest Dzień Olimpijczyka. Ponieważ patronem placówki są szczecińscy olimpijczycy dzień ten nie mógł być taki jak inne. Społeczność szkolna podjęła różne działania, które miały uczynić go wyjątkowym. Wysłane zostały życzenia do wszystkich szczecińskich olimpijczyków, uczniowie wykonali dekoracje i wystawy, które prezentowały sylwetki olimpijczyków i paraolimpijczyków, w trakcie godzin wychowawczych dyskutowano o idei olimpizmu, o trudzie i wyrzeczeniach jakiego doświadczają sportowcy gdy pragną osiągnąć sukces, przeprowadzono konkurs z zakresu wiedzy olimpijskiej.

W trakcie przerw wszyscy chętni mogli zapoznać się z budową i zasadą działania trenażera Optymist czyli symulatora dla najmłodszych. Kto wie może dzięki temu pierwszemu kontaktowi z żaglówką na suchym lądzie wyłonią się przyszli olimpijczycy.

Sportowcy z założenia powinni zdrowo się odżywiać i prowadzić zdrowy styl życia. Był więc miód i owocowe koktajle wraz z radością jaką daje dzieciom możliwość wspólnego przygotowywania akcji służących propagowaniu zdrowia.

Miłym i ciekawym punktem dnia był pokaz psich umiejętności . Poza świetną zabawą była też nauka zachowań bezpiecznych w bezpośrednim kontakcie z psami. Prowadzący wolontariusze wchodzili do klas i przeprowadzali specjalne zajęcia, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Galowe stroje uczniów podkreślały, że jest to dla całej społeczności dzień znaczący.