ul. Chobolańska 20,   71-023 Szczecin

Przyjmowanie interesantów:
                                                      7.30 - 11.00; 14.00 - 15.30

Piątek, 26 kwietnia 2024

Specyfikacja warunków przetargu na wynajem pomieszczenia do prowadzenia sklepiku szkolnego znajdującego się w Szkole Podstawowej Nr 16 z siedzibą przy ul. Chobolańskiej 20 w Szczecinie w roku szkolnym 2022/2023

Działając w oparciu o przepisy Uchwały Rady Miasta Szczecin nr LXIII/1169/06 z dnia 16 października 2006r. w sprawie określenia szczegółowych warunków korzystania z nieruchomości gminnych przez jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej (z  późn. zm.: Uchwała Rady Miasta  Nr XII/344/07 z dnia 30 lipca 2007 r., Uchwała Rady Miasta Nr XXX/749/08 z dnia 18 grudnia 2008 r. oraz Uchwały Rady Miasta Nr VIII/128/15 z dnia 18 czerwca 2015r.), Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 16 im. Szczecińskich Olimpijczyków z siedzibą przy ul. Chobolańskiej 20 w Szczecinie ogłasza niniejszym przetarg na wynajem pomieszczenia znajdującego się na terenie szkoły.

I. Przedmiot przetargu

1. Przedmiotem przetargu jest wynajem pomieszczenia do prowadzenia sklepiku szkolnego o powierzchni  25,76m2 znajdującego się w budynku Szkoły Podstawowej Nr 16 w Szczecinie przy ul. Chobolańskiej 20

2.   Minimalna stawka czynszu wynajmowanego pomieszczenia wynosi 700,00 zł netto, w której zawarte  są opłaty z tytułu eksploatacji  przedmiotu najmu (woda, ścieki, c.o. ,  odpady).

Opłata za energię elektryczną  naliczana będzie za zużycie wg wskazań podliczników.

Podatek od nieruchomości za wynajmowane pomieszczenie naliczany będzie miesięcznie wg  obowiązujących stawek .

3. Przedmiot najmu jest przeznaczony na ściśle określoną działalność gospodarczą związaną z       prowadzeniem sklepiku szkolnego.

4.   Po wynajęciu od szkoły w/w pomieszczenia, oferent zobowiązany będzie do prowadzenia sklepiku na   następujących zasadach:

a. godziny otwarcia sklepiku od 7.30 do 15.30

b. prowadzenie działalności zgodnie z przepisami  bhp, p.poż, Sanepidu,

c. wyposażyć sklepik w niezbędny sprzęt i meble,

d. asortyment nie może zagrażać zdrowiu i życiu uczniów, musi obejmować ,,zdrową żywność ‘’ zgodnie   z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015r.( Dz. U. z 2015, poz. 1256)

w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży  w    jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w    ramach żywienia  zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach oraz Ustawą  z dnia 28 listopada   2014r. ( Dz.U. z 2015r. poz.35) o zmianie ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia.

W asortymencie sklepiku mogą znaleźć się również artykuły szkolne, n p.  zeszyty, długopisy,  ołówki,  gumki, itp.

Zakaz sprzedawania artykułów tytoniowych, alkoholowych, pirotechnicznych, łatwopalnych itp.

II. Przygotowanie i złożenie oferty

1. Oferta musi być sporządzona w języku polskim,  należy ją złożyć w nieprzejrzystej zamkniętej kopercie z     napisem ,,Przetarg na wynajem pomieszczenia do prowadzenia sklepiku szkolnego w Szkole   Podstawowej nr 16 w Szczecinie”.

3. Na ofertę składają się:

- oferta cenowa sporządzona na formularzu oferty, według wzoru stanowiącego             załącznik nr   1 do specyfikacji warunków przetargu,

- zaświadczenie  o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub odpis z właściwego rejestru

- kserokopia decyzji o nadaniu numeru NIP i Regon

- ksero dowodu osobistego

4. Dokumenty muszą być podpisane przez osobę/osoby uprawnione do występowania w imieniu    oferenta. Kserokopie dokumentów muszą być poświadczone przez oferenta „za zgodność z   oryginałem”

5. Do oferty na wynajem należy dołączyć informację charakteryzującą planowaną działalność w   wynajętym pomieszczeniu.

6.  Oferty należy złożyć w sekretariacie szkoły w terminie do 13.06.2022.r. do godziny 10:30 w    zamkniętej kopercie, z dopiskiem „Oferta na wynajem pomieszczenia do prowadzenia sklepiku       szkolnego w Szkole Podstawowej Nr 16 w Szczecinie.”

Oferty złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

7. Otwarcie ofert odbędzie się w dniu 13.06.2022r. o godzinie 11:30 w sekretariacie szkoły.

8. Otwarcie ofert jest jawne, oferenci mogą w nim uczestniczyć.

III. Wybór najkorzystniejszej oferty.

1. Oceny i wybory najkorzystniejszej oferty dokona komisja przetargowa powołana przez              dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 16 w Szczecinie.

2. Jedynym kryterium oceny ofert jest wysokość stawki czynszu.

3. W przypadku złożenia ofert z taką samą stawką czynszu za wynajem oferenci, którzy złożyli       identyczne oferty zostaną wezwani do złożenia dodatkowych ofert  w wyznaczonym  terminie       ustalonym przez Zamawiającego.

4. Wyniki przetargu zostaną ogłoszone niezwłocznie po jego zakończeniu, w na stronie  internetowej szkoły (www.sp16.szczecin.pl)

5. Oferent, którego oferta zostanie wybrana zobowiązany jest do zawarcia umowy według wzoru            stanowiącego załączniki nr 2 do specyfikacji przetargu, w terminie 30 dni od daty zakończenia przetargu.

6. Jeżeli oferent, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy, wówczas wybrana          zostanie najkorzystniejsza z pozostałych ofert. Umowa zostanie zawarta na czas określony, nie         dłuższy niż 12 miesięcy.

7. Wynajmujący zastrzega sobie prawa do odwołania lub unieważnienia przetargu bez      podania      przyczyny.

8. Wynajmujący zastrzega sobie prawo do podwyższenia czynszu w przypadku gdy ulegnie zmianie       stawka podatku VAT.

IV. Wyjaśnienia i informacje

1. Osobą uprawnioną do kontaktów z oferentami jest Magdalena Ulikowska Tel 91 4833188 w. 33

2. Pomieszczenia do wynajęcia można obejrzeć po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

3.Specyfikacja wraz załącznikami dostępna jest na stronie internetowej               szkoły(www.sp16.szczecin.pl)

Załączniki do specyfikacji

1. Załącznik nr 1 – oferta cenowa