Szkoła Podstawowa nr 16 w Szczecinie

Szkolny Klub Wolontariatu

Regulamin Szkolnego Klubu Wolontriatu - pobierz

 

Ogłoszenia !!!

 

 • Adela lat 8 z Gryfina potrzebuje pomocy na leczenie. Zbieramy dla niej nakrętki!!! Oznaczone kartony znajdują się przy portierni nowej i starej szkoły. Można również dostarczać nakrętki do swietlicy szkolnej.

 

 • Od 09.10.19 ruszamy z akcją -  Zapraszamy do oddawania niepotrzebnych (czystych) szalików, czapek i rękawiczek w różnych rozmiarach do kartonów przy portierniach. Przyniesione rzeczy zostaną przekazane dla potrzebujących.

 

 • Uśmiech… To takie proste Kiedy świeci słońce… Kiedy można się bawić… Kiedy żyje się bez większych trosk i bólu…

  Niestety nie każdy ma to szczęście Nie każde dziecko może spędzać czas w domu na szaleństwach z rodzicami, rodzeństwem i przyjaciółmi. Są mali ludzie, którzy muszą się zmierzyć z wielkim bólem i strachem o jutro…

  My możemy pomóc im znaleźć uśmiech… Możemy dać im sygnał, że trzymamy za nich kciuki! Możemy powiedzieć: „Nie daj się! Walcz! Uśmiechnij się!” Takim właśnie „dostawcą” naszego wsparcia mogą stać się pluszowe misie. Bo przecież misie są po to, „żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez”, kiedy gasną światła w szpitalnej sali… kiedy ogarnia strach… kiedy tak bardzo chce się do kogoś przytulić…

  Dlatego właśnie przyłączmy się do akcji DAJ MISIAKA DLA DZIECIAKA! Niech KAŻDY Z NAS PRZYNIESIE TAKIEGO PLUSZOWEGO PRZYTULASA /prosimy aby pluszaki były nowe/. Potem wszystkie pluszowe misie wyślemy do dzieci leczonych w Zakładzie Radioterapii w Centrum Onkologii w Gliwicach.

  Dla nas to niewiele, ale dla Małych Pacjentów to uśmiech.

  A uśmiech jest bardzo ważny w terapii!

 

Artykuły