banner
Jesteś tutaj: Start / Doradztwo zawodowe

Doradztwo zawodowe

 

program rok szkolny 2017/2018

 

 

Szanowni Rodzice przyszłych Ósmoklasistów,

W przyszłym roku szkolnym, 2018/2019 we wrześniu odbędzie się spotkanie z doradcą zawodowym z poradni psychologiczno-pedagogicznej. Zapraszam na nie gorąco gdyż wybór przyszłej szkoły dla Waszego dziecka jest bardzo ważnym problemem, z którym przyjdzie Wam się zmierzyć. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom proponuję spotkanie, na którym usłyszycie wiele cennych informacji dotyczących preorientacji zawodowej, dalszej ścieżki edukacyjnej, a co za tym idzie dalszego kierunku kształcenia.

Zorganizowane zostaną również indywidualne spotkania dla uczniów klas ósmych z doradcą zawodowym z poradni psychologiczno-pedagogicznej. Spotkania będą miały na celu udzielenie wskazówek oraz pomocy z zakresu wyboru przyszłej szkoły, preorientacji zawodowej, a co za tym idzie dalszego kierunku kształcenia.

Szczegóły dotyczące daty i miejsca spotkania wkrótce.

Iwona Szybowicz, szkolny doradca zawodowy

Artykuły

Ścieżki kształcenia

2018-04-27

Wszystkich zainteresowanych kierunkiem kształcenia zachęcam do odwiedzenia strony internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji. Znajdziecie tam informacje dotyczące kolejnych etapów kształcenia wraz z typami szkół. Schemat pokazuje możliwe drogi kształcenia przez całe życie. Koniecznie kliknijcie na ikonę każdej z instytucji, wtedy rozwinie się okienko z informacjami dotyczącymi opisu danego typu szkoły. Poniżej podaję link.

 

http://doradztwo.ore.edu.pl/sciezka-ksztalcenia/

 

Czytaj więcej o: Ścieżki kształcenia

Wybieram zawód

2018-04-27

Wszystkich zainteresowanych wyborem konkretnego zawodu oraz zdobyciem informacji na temat kwalifikacji w danym zawodzie oraz wyborem właściwej szkoły związanej ze zdobyciem właściwego wykształcenia zachęcam do odwiedzenia strony internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji. Poniżej podaję link.

http://doradztwo.ore.edu.pl/wybieram-zawod/

Czytaj więcej o: Wybieram zawód

Gdzie znajdę pomoc?

2018-04-27

Wszystkich zainteresowanych i niezdecydowanych co do wyboru zawodu lub kierunku kształcenia zachęcam do odwiedzenia strony internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji. Znajdziecie tam informacje dotyczące instytucji placówek i instytucji, które prowadzą usługi z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego. Poniżej podaję link.

 

http://doradztwo.ore.edu.pl/gdzie-znajde-pomoc/

 

 

Czytaj więcej o: Gdzie znajdę pomoc?

Multimedia

2018-04-27

 Wszystkich zainteresowanych wyborem konkretnego zawodu oraz zdobyciem informacji na temat kwalifikacji w danym zawodzie oraz wyborem właściwej szkoły związanej ze zdobyciem właściwego wykształcenia zachęcam do odwiedzenia strony internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Znajdziecie tam filmy instruktażowe dotyczące wielu zawodów. Poniżej podaję link.

 

http://doradztwo.ore.edu.pl/filmy-o-zawodach/

 

Czytaj więcej o: Multimedia