banner
Jesteś tutaj: Start / Wolontariat SP16

Wolontariat SP16

 

Szkolny Klub Wolontariatu zrzesza chętnych uczniów z klas V - VII
 
Opiekunowie:
Iwona Szybowicz
Beata Bell
Alicja Grzybek
 

PROGRAM  SZKOLNEGO  WOLONTARIATU

 

Artykuły

SZLACHETNA PACZKA

2018-02-14
Powiększ zdjęcie

Pomaganie innym to nasza specjalność, mówią uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu. W grudniu 2017 nasza szkoła z ogromnym zaangażowaniem wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Opieką objęliśmy trzy rodziny oraz kilkoro uczniów z naszej szkoły. Na zbiórkę darów mieliśmy niewiele czasu ale dzięki szczodrości rodziców oraz pracowników szkoły i sprawnej organizacji Szkolnego Koła Wolontariatu, Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycieli i pedagogów szkolnych udało się zebrać i zapakować ogromną ilość darów, które trafiły do sztabu organizacyjnego Szlachetnej Paczki, a następnie trafiły do potrzebujących rodzin. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i pomocnikom bez których ta akcja nie odniosłaby tak dużego sukcesu. Już nie możemy doczekać się kolejnej akcji charytatywnej.

 

Czytaj więcej o: SZLACHETNA PACZKA

ZACHODNIOPOMORSKIE FORUM WOLONTARIATU

2017-12-07
Powiększ zdjęcie

4 grudnia 2017 r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Szczecińskich Olimpijczyków Iga Sitek, Sergiusz Bilyy, Michał Waszkiewicz oraz Julia Szews wraz z opiekunami Panią Beatą Bell i Iwoną Szybowicz wzięli udział w Zachodniopomorskim Forum Wolontariatu. Całodniowe wykłady, prelekcje i warsztaty poświęcone były szeroko pojętemu wolontariatowi. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w giełdzie dobrych praktyk, gdzie wysłuchali prezentacji innych wolontariuszy na temat prowadzonych przez nich wolontariackich projektów. 

 

 

Czytaj więcej o: ZACHODNIOPOMORSKIE FORUM WOLONTARIATU

WOLONTARIAT W PIERWSZYCH KROKACH

2017-11-13
Powiększ zdjęcie

08 listopada członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli udział w szkoleniu WOLONTARIAT W PIERWSZYCH KROKACH, przeprowadzonym przez Panią Katarzynę Michałek ze Stowarzyszenia POLITES. Uczestnicy mieli okazję zapoznania się z ideą wolontariatu, stworzenia własnego wizerunku wolontariusza, a przede wszystkim wymienienia się doświadczeniem i pomysłami na dalsze działania. Spotkanie to pozwoliło uczestnikom usystematyzować wiedzę na temat idei wolontariatu, który staje się coraz bardziej popularną formą pomocy potrzebującym.

  

 

Czytaj więcej o: WOLONTARIAT W PIERWSZYCH KROKACH