banner
Jesteś tutaj: Start / Wolontariat SP16

Wolontariat SP16

 

Szkolny Klub Wolontariatu zrzesza chętnych uczniów z klas V - VII
 
Opiekunowie:
Iwona Szybowicz
Beata Bell
Alicja Grzybek
 

PROGRAM  SZKOLNEGO  WOLONTARIATU

 

Artykuły

PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM

2018-06-16
Powiększ zdjęcie
17 maja przedstawiciele SKW i SU przy wsparciu nauczycieli opiekunów zorganizowali szkolną dyskotekę. Cel był szlachetny. Dzięki uczestnikom i ich rodzicom szkoła wesprze młodszego kolegę i jego rodzinę w trudnej rehabilitacji. Kolejny już raz nasi uczniowie dowiedli że można na nich liczyć. Warto pomagać. Dziękuję wszystkim za zazaangażowanie i pomoc.
 
 
Czytaj więcej o: PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM

Pomoc w kiermaszu „Mól książkowy je nie tylko książki”

2018-04-27
Powiększ zdjęcie

W tym tygodniu uczennice z klasy 6A i 7F ze Szkolnego Koła Wolontariatu zaangażowały się do pomocy paniom z Rady Rodziców działającej przy naszej szkole. Dziewczyny wsparły swoją pomocą zbiórkę książek oraz sprzedaż ciast i ciasteczek. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostanie doposażona szkolna biblioteka.

Dziękuję za pomoc i zaangażowanie w życie szkoły.

Czytaj więcej o: Pomoc w kiermaszu „Mól książkowy je nie tylko książki”

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu znowu mają ręce pełne roboty

2018-04-27
Powiększ zdjęcie

W  piątek 20.04.18 r. uczennice z klasy 7F i 7B pracowicie dekorowały szkołę hasłami przygotowanymi specjalne na debatę o kulturze słowa, zatytułowaną ,,Kultura na co dzień''. W poniedziałek, 23.04., gościliśmy uczniów ze szczecińskich szkół. Odwiedzili nas koledzy z V LO i Gimnazjum nr 20. Uczniowie wspólnie dyskutowali na temat kultury słowa oraz savoir vivre w życiu codziennym. 

 

 

Czytaj więcej o: Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu znowu mają ręce pełne roboty

SZLACHETNA PACZKA

2018-02-14
Powiększ zdjęcie

Pomaganie innym to nasza specjalność, mówią uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu. W grudniu 2017 nasza szkoła z ogromnym zaangażowaniem wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Opieką objęliśmy trzy rodziny oraz kilkoro uczniów z naszej szkoły. Na zbiórkę darów mieliśmy niewiele czasu ale dzięki szczodrości rodziców oraz pracowników szkoły i sprawnej organizacji Szkolnego Koła Wolontariatu, Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycieli i pedagogów szkolnych udało się zebrać i zapakować ogromną ilość darów, które trafiły do sztabu organizacyjnego Szlachetnej Paczki, a następnie trafiły do potrzebujących rodzin. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i pomocnikom bez których ta akcja nie odniosłaby tak dużego sukcesu. Już nie możemy doczekać się kolejnej akcji charytatywnej.

 

Czytaj więcej o: SZLACHETNA PACZKA

ZACHODNIOPOMORSKIE FORUM WOLONTARIATU

2017-12-07
Powiększ zdjęcie

4 grudnia 2017 r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Szczecińskich Olimpijczyków Iga Sitek, Sergiusz Bilyy, Michał Waszkiewicz oraz Julia Szews wraz z opiekunami Panią Beatą Bell i Iwoną Szybowicz wzięli udział w Zachodniopomorskim Forum Wolontariatu. Całodniowe wykłady, prelekcje i warsztaty poświęcone były szeroko pojętemu wolontariatowi. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w giełdzie dobrych praktyk, gdzie wysłuchali prezentacji innych wolontariuszy na temat prowadzonych przez nich wolontariackich projektów. 

 

 

Czytaj więcej o: ZACHODNIOPOMORSKIE FORUM WOLONTARIATU