banner

Wydarzenia - rok szkolny 2017-2018

Artykuły

MATEMATYKA NA SPORTOWO

2018-06-06
Powiększ zdjęcie

"W piątek 11 maja odbył się,  jak co roku, konkurs matematyczno - sportowy. Brały w nim udział klasy pierwsze i drugie. Zgodnie z tak często przytaczanym w naszej szkole cytatem"....do szkoły chodzi cały uczeń, nie tylko jego głowa...."połączone zostały zadania matematyczne, jako królowej nauk ze sportem. Dzieci były bardzo zaangażowane podczas wykonywania zadań. Towarzyszyła wesoła atmosfera. Miały też okazję wykazać się w pracy zespołowej. Po zakończeniu zawodów otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców".  

 

 

Czytaj więcej o: MATEMATYKA NA SPORTOWO

NIETYPOWA WIZYTA

2018-05-28
Powiększ zdjęcie

W maju klasy 3E i 3G miały zajęcia w plenerze i wizytę nietypowych gości. Odwiedzili nas  Pani Renata Pihun  i jej podopieczny 3-letni jeż Krajanka. Pani Renata i jej mąż Piotr są szczecińskimi ekspertami od jeży. Ratują ranne i chore zwierzęta oraz maluchy, które straciły matkę. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o życiu jeży, które są bardzo pożyteczne, gdyż czyszczą otoczenie człowieka. Każdy mógł dotknąć jeża. Mamy nadzieję, że nasi goście jeszcze nas odwiedzą.

 

 

 

Czytaj więcej o: NIETYPOWA WIZYTA

ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

2018-05-25
Powiększ zdjęcie

Niezapominajka - skromny, niebieski kwiatek zachęca do przypominania sobie o rzeczach ważnych i pięknych. Od 2010 roku 15 maja w naszej szkole obchodzimy Święto Polskiej Niezapominajki, które w tym roku przebiegało pod hasłem „Rośliny mogą nas ocalić”. Kwiaty to nie tylko inspiracja dla artystów, muzyków, plastyków czy poetów. Kwiaty to także surowiec leczniczy, konsumpcyjny i kosmetyczny. I właśnie roślinom leczniczym poświęcona była wystawa i spotkanie w szkolnej bibliotece.         

 

 

 

Czytaj więcej o: ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

MNOŻYMY KSIĄŻKI!!!

2018-05-16
Powiększ zdjęcie

Nasza wspólna akcja „MNOŻYMY KSIĄŻKI” odniosła wielki sukces! Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, ich rodziców oraz wychowawców klas zebraliśmy 1150 książek (!), w tym aż 245 lektur (szczegółowy wykaz zebranych lektur – pobierz). Najwięcej lektur (13) przyniósł Roch Rogowiec z klasy 6a, który w nagrodę pojedzie na wycieczkę do Zoo w Uckermunde. Postanowiliśmy przyznać także dodatkowe nagrody (w postaci bonów do księgarni o wartości 20 zł) dla dzieci, które przyniosły rekordową liczbę wartościowych książek: Magdy Boreczyk z 4f (36 szt.), Hani Skorej z 2b (33 szt.), Liliany Suseł z 1b (30 szt.), Hani Ziemczonek (26 szt.), Alicji Macur z 5e (25 szt.), Mai Kowalskiej z 3b (25 szt.) oraz Julii Więckowskiej z 4a (24 szt.). Wszystkim, którzy dali swoim książkom nowe życie w naszej szkole, z całego serca dziękujemy za szczodrość i wsparcie!

 

 

Czytaj więcej o: MNOŻYMY KSIĄŻKI!!!