banner

Wydarzenia - rok szkolny 2017-2018

Artykuły

eTwinning

2018-04-17
Powiększ zdjęcie

W ramach programu eTwinning uczniowie naszej szkoły przystąpili do projektu mającego na celu zapoznanie się z tradycjami wielkanocnymi innych krajów europejskich. Uczniowie wykonali ręcznie kartki wielkanocne, które zostały wysłane do krajów biorących udział w projekcie (Grecja, Litwa, Słowacja, Słowenia, Ukraina, Turcja). Na kartkach zostały opisane wielkanocne tradycje charakterystyczne dla danego kraju oraz życzenia wielkanocne w dwóch wersjach językowych (w języku ojczystym oraz w języku angielskim).

 

 

Czytaj więcej o: eTwinning

PTAKI W LITERATURZE

2018-04-09
Powiększ zdjęcie

Słowik, wróbel, kos, jaskółka, kogut, dzięcioł, gil, kukułka,

Szczygieł, sowa, kruk, czubatka, drozd, sikora i dzierlatka,

Kaczka, gąska, jemiołuszka, dudek, trznadel, pośmieciuszka,

Wilga, zięba, bocian, szpak oraz każdy inny ptak.

J. Tuwim „Ptasie radio”

Wiosna to czas wzmożonej aktywności ptaków, które od wieków fascynowały ludzi i były źródłem natchnienia dla poetów, pisarzy, muzyków i malarzy. Z okazji Międzynarodowego Dnia Ptaków w szkolnej bibliotece zaprezentowana została wystawa „Ptaki w literaturze” – bajki, baśnie i wiersze dla dzieci, których bohaterami są ptaki. 

 

 

Czytaj więcej o: PTAKI W LITERATURZE

POWITANIE WIOSNY

2018-03-28
Powiększ zdjęcie

Dnia 21 marca uczniowie klas I-III uroczyście uczcili pierwszy Dzień Wiosny. Ulicami Gumieniec hucznie przeszli w licznym korowodzie. Okrzykom, śpiewom i grze na instrumentach nie było końca. W wielu lasach w tym dniu odbyły się również zajęcia kulinarne- uczniowie przygotowali kolorowe, wiosenne kanapki, które wszyscy zjedli z wielkim apetytem. 

 

 

Czytaj więcej o: POWITANIE WIOSNY

ARENA KIDS

2018-03-20
Powiększ zdjęcie

19 marca uczniowie klasy 3b i  3i wybrali się na warsztaty kulinarne do Arena Kids. Samodzielnie wykonali oraz ozdobili pizzę, którą z wielkim apetytem zjedli. Dzieci świetnie bawiły się, było mnóstwo atrakcji; dmuchańce, wspinaczka, gra w badmintona. Wycieczka była bardzo udana a każdy wyszedł zadowolony i uśmiechnięty. 

 

 

Czytaj więcej o: ARENA KIDS