banner

Wydarzenia - rok szkolny 2015/2016

Artykuły

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

2016-06-29
Powiększ zdjęcie

24 czerwca – to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie Szesnastki . Już od rana temperatura przypomniała nam, że lato w pełni i pora opuścić szkolne mury. W ostatni dzień roku szkolnego uczniowie, wraz z rodzicami, przybyli do szkoły, aby odebrać świadectwa. Najlepsi odebrali je w czasie uroczystości z rąk Pana Dyrektora. Pozostali z rąk wychowawców. I wreszcie nadszedł najbardziej wyczekiwany moment: nagrody, i…. WAKACJE !!!!

 

 

 

Czytaj więcej o: UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

CZYSTE POWIETRZE

2016-06-20
Powiększ zdjęcie

W kwietniu 2016r. uczniowie z klasy IIf wzięli udział w konkursie plastycznym pt. ,,Czyste powietrze” zorganizowanym przez Urząd Miasta Szczecin- Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Celem konkursu było  zachęcenie dzieci, a za ich pośrednictwem dorosłych, o dbanie o czyste powietrze.

7 czerwca w Galerii Prezydenckiej UM odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Nagrody wręczał Pan Michał Przepiera, Za- ca Prezydenta Miasta Szczecin.           

 

                                                                                            

Czytaj więcej o: CZYSTE POWIETRZE

,,MAMO, TATO, NIECH BĘDZIE BEZPIECZNE LATO”.

2016-06-21
Powiększ zdjęcie

Wakacje powinny być nie tylko przyjemne, ale przede wszystkim bezpieczne. Dzieci z klasy IIa i  IIf wykonały na konkurs plastyczny różnymi technikami prace promujące zdrowy i bezpieczny styl życia podczas wakacji. 31 maja 2016 r. w  Zespole Szkół Sportowych im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w  Miejskim Konkursie Plastycznym ,,Mamo, tato, niech to będzie bezpieczne lato”. Celem konkursu było promowanie wiedzy na temat zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas wakacji. 

 

 

Czytaj więcej o: ,,MAMO, TATO, NIECH BĘDZIE BEZPIECZNE LATO”.

KSIĄŻNICA POMORSKA

2016-06-11
Powiększ zdjęcie

Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica w Szczecinie to instytucja kultury i centralna biblioteka regionu Pomorza Zachodniego, jedna z największych w Polsce. Jej siedziba mieści się przy ulicy Podgórnej w Szczecinie. Ze względu na bogaty księgozbiór, liczący około 1,5 mln jednostek – książek, czasopism i zbiorów specjalnych, Książnica Pomorska stanowi ważny warsztat pracy naukowej i dydaktycznej szczecińskiego środowiska naukowego. Spośród ok. 300 tys. czytelników, odwiedzających rocznie Bibliotekę, najliczniejszą grupę stanowią studenci, pracownicy naukowi i uczniowie.

 

 

Czytaj więcej o: KSIĄŻNICA POMORSKA