banner

Wydarzenia - rok szkolny 2013/2014

Artykuły

PÓŁKOLONIE LETNIE 2014

2014-08-31
Powiększ zdjęcie

W dniach od 18.08. - 29.08.2014 r. w naszej szkole odbyły się półkolonie letnie w ramach  akcji "Lato 2014". W zajęciach uczestniczyło 120 uczniów zarówno z "Szesnastki" jak z innych szczecińskich szkół. W ramach półkolonii organizowane były liczne atrakcje na terenie szkoły jak i wyjścia do ciekawych miejsc. Obejrzeliśmy filmy w kinie "Helios" pt."Wakacje Mikołajka", "Sarila: Podróż do krainy legend" oraz "Dzwoneczek i tajemnica piratów". Samodzielnie robiliśmy lizaki w najmniejszej fabryce słodyczy - Manufaktura "Cukier-Lukier". 

 

 

Czytaj więcej o: PÓŁKOLONIE LETNIE 2014

NOC MŁODEGO NAUKOWCA

2014-06-12
Powiększ zdjęcie

30 maja w naszej szkole już poraz drugi odbyła się impreza pod nazwą Noc Młodego Naukowca. W godzinach od 16.30 do 23.00 młodzi naukowcy mieli okazję zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia, higieny jamy ustnej czy też utrzymania sprawności fizycznej na odpowiednim poziomie. Tak jak w ubiegłym roku uczniowie mogli pobawić się z jeżami pigmejskimi i czworonożnymi pupilami swoich nauczycielek. Niewątpliwą atrakcją wieczoru były doświadczenia fizyczne i chemiczne przygotowane przez uczniów IV LO. Młodzi naukowcy próbowali też znaleźć odpowiedź na pytanie: „Dlaczego samolot lata?”. 

Czytaj więcej o: NOC MŁODEGO NAUKOWCA

DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

2014-06-10
Powiększ zdjęcie

6 czerwca 2014 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do rywalizacji sportowej w ramach tegorocznego Dnia Sportu Szkoły. Zawody, już tradycyjnie, otworzył Dyrektor Szkoły pan Marek Niedzielski witając wszystkich zebranych na boisku szkolnym. Doroczne święto sportu rozpoczęto odczytaniem apelu olimpijskiego. Następnie wybrani uczniowie klasy VI a odpalili znicz olimpijski. 

Czytaj więcej o: DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

MALI TWÓRCY

2014-06-07
Powiększ zdjęcie

Uczniowie z klasy IIe zachwycone były spektaklem pt. "Pipi Pończoszanka" o małej, zadziornej dziewczynce, która nie ma pojęcia, czym są konwenanse i święte zasady (na które podobno nie ma rady!) pojawia się w świecie Anniki i Tommy'ego niespodziewanie. Chociaż wyśpiewuje swoje prawie anarchistyczne manifesty w rytm szalonej, radosnej muzyki reggae i ska (granej przez piratów na żywo!), okazuje się, że tak naprawdę tylko ona wie, co jest w życiu ważne...

Czytaj więcej o: MALI TWÓRCY