banner
Jesteś tutaj: Start / Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski

SAMORZĄD UCZNIOWSKI SP16 TWORZĄ:

 

 

Opiekun: p.Beata Bell; po.Agnieszka Golańska

Przewodniczący:  Michał Waszkiewicz

Z-ca Przewodniczącego: Sergii Bilyy 

Informatyk SU: Wiktor Nowicki

Członkowie: Martyna Dorocińska, Maja Janusz, Jakub Karaśkiewicz, Oliwia Luterek, Karol Pańczak, Julia Szews

 

   

 PLAN  PRACY  SAMORZĄDU  UCZNIOWSKIEG0  -  pobierz

 

Artykuły

NIEZWYKŁY GOŚĆ

2018-06-12
Powiększ zdjęcie
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 11 czerwca 2018r. odbyło się na terenie naszej szkoły niezwykłe spotkanie. Młodzież miała okazję gościć Pana Jacka Janiaka, Kawalera Orderu Uśmiechu. W pięćdziesiątą rocznicę ustanowienia medalu przyznawanego przez dziecięcą kapitułę, uczniowie poznali historię Orderu, dowiedzieli się kim są osoby odznaczone tym jakże zaszczytnym medalem, a także czym wyróżniają się spośród innych. Pan Jacek Janiak zainteresował uczniów działalnością na rzecz potrzebujących, chętnie odpowiadał na liczne pytania, sprawił, że podczas spotkania słońce nad naszą szkołą zaświeciło jaśniej.
 
 
 
 
Czytaj więcej o: NIEZWYKŁY GOŚĆ

DZIEŃ EUROPY

2018-05-30
Powiększ zdjęcie

9 maja 2018r w Szkole Podstawowej nr16, im. Szczecińskich Olimpijczyków zorganizowano obchody Święta Europy. W tym dniu każda z klas przyjęła barwy wybranego kraju Unii Europejskiej. Korytarze zamieniły się w barwną, wielokulturową prezentację krajów członkowskich. Przedstawiciele uczniów wraz z Samorządem Szkolnym zorganizowali kiermasz potraw charakterystycznych dla wybranych przez siebie krajów.

 

 

Czytaj więcej o: DZIEŃ EUROPY

SZKOLNE DNI TEATRU

2018-04-04
Powiększ zdjęcie
28 marca 2018 r. klasa IV E i V E w ramach Międzynarodowych Dni Teatru przygotowała dla uczniów naszej szkoły przedstawienia, których motywem przewodnim była szeroko pojęta kultura. Młodzi aktorzy z klasy IV zaprezentowali trzy spektakle: ,,Cyberprzemocy mówimy NIE", ,,Brzechwa uczy nas kultury" oraz ,,Z grzecznością na co dzień". Uczniowie z klasy V swym wystąpieniem powiedzieli stanowcze ,,STOP wulgaryzmom".
 
 
 
Czytaj więcej o: SZKOLNE DNI TEATRU

ŚWIĘTO SZKOŁY

2018-03-19
Powiększ zdjęcie
6 marca 2018r. obchodzony był w naszej szkole MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OLIMPIJCZYKA. Z tej okazji społeczność uczniowska poznała ideę olimpizmu i towarzyszącą jej zasadę FAIR PLAY. Jako szkoła promująca zdrowy styl życia, wszyscy uczniowie zadbali nie tylko o odpowiedni wystrój korytarzy i sal lekcyjnych, ale również o to, by tego dnia odbyły się liczne prelekcje na temat aktywnego trybu życia. Przeprowadzony został również konkurs dotyczący tegorocznej olimpiady Pyeongchang.
 
Czytaj więcej o: ŚWIĘTO SZKOŁY

KĄCIK CISZY

2018-03-18
Powiększ zdjęcie
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, przy wsparciu Rady Rodziców 6 marca 2018r. otwarta została długo wyczekiwana przez uczniów STREFA CISZY. Kącik od razu zyskał popularność wśród społeczności szkolnej. Uczniowie chętnie spędzają tam czas wolny od nauki.
Organizatorzy strefy cieszą się, że kolejna inicjatywa szkolnych samorządowców zyskała szeroką aprobatę uczniów. Miejmy nadzieję, że wszyscy zwolennicy relaksu zadbają o to miejsce, dzięki któremu czas spędzony w szkole stał się jeszcze przyjemniejszy.
 
Czytaj więcej o: KĄCIK CISZY

SERCE MASZ TYLKO JEDNO

2018-02-19
Powiększ zdjęcie

Serce masz tylko jedno, pod takim hasłem 10 lutego 2018r odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Uczniowie doskonale bawili się w rytm muzyki, uczestniczyli również w licznych konkursach przygotowanych przez osoby prowadzące. Śmiech i doskonała zabawa towarzyszyły wszystkim bez względu na wiek. Kolejny raz przekonaliśmy się, iż uczniowie SP16 potrafią wspólnie stworzyć fantastyczna, karnawałowa atmosferę. Kolejny bal... już za rok.

 

Czytaj więcej o: SERCE MASZ TYLKO JEDNO

ŚWIATOWE DNI TOLERANCJI

2017-12-01
Powiększ zdjęcie

21 listopada 2017 w Szkole Podstawowej nr 16 im. Szczecińskich Olimpijczyków w ramach obchodów Światowych Dni Tolerancji odbyła się niezwykła debata. Do dyskusji nad problemem współczesności jakim jest właśnie tolerancja zasiedli uczniowie wraz z opiekunami z trzech szczecińskich szkół: SP 16, Gim 20 oraz IV LO.

 

 

Czytaj więcej o: ŚWIATOWE DNI TOLERANCJI

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

2017-11-29
Powiększ zdjęcie

24 listopada 2017 r. klasa IVe odwiedziła Publiczne Przedszkole nr 51 w Szczecinie. Czwartoklasiści z okazji Dnia Pluszowego Misia przygotowali dla przedszkolaków przedstawienie pt. ,,Miś przyjacielem dzieci". Maluchy z wielkim zaciekawieniem przyglądały się występom starszych kolegów, a następnie z ogromną ochotą uczyli się piosenek. Po części artystycznej uczniowie rozdali maluszkom przygotowane wcześniej kolorowanki przedstawiające bajkowe misie.

 

 

Czytaj więcej o: ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA