Szkoła Podstawowa nr 16 w Szczecinie

Pożegnanie uczniów klas szóstych

28 czerwca pożegnaliśmy naszych Absolwentów. Uroczystość rozpoczęła się polonezem zatańczonym przez przedstawicieli klas szóstych. Później rozbrzmiały słowa znanej nam piosenki „Upływa spiesznie życie…”, które uświadomiły wszystkim nieubłagalny i niczym niepowstrzymany bieg czasu! Po kilku latach spędzonych w murach Szkoły Podstawowej nr 16 nadeszła chwila rozstania…

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielu spośród naszych Absolwentów godnie reprezentowało „Szesnastkę” w różnego rodzaju konkursach, olimpiadach i zawodach. Wyrazem uznania i podziękowania za ich pracę była przyznana im i wręczona przez Pana Dyrektora Nagroda Dyrektora Szkoły.


 

 

Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i wpisali się do Złotej Księgi, a ich rodzice odebrali z rąk Pana Dyrektora Listy Gratulacyjne. Były to niewątpliwie bardzo wzruszające dla Dyrekcji, Nauczycieli, a przede wszystkim Uczniów i ich Rodziców, chwile!

 

Zgromadzonym w sali gimnastycznej zakręciła się łezka w oku, gdy na ekranie pojawiły się zdjęcia z konkursów, zawodów i spektakli teatralnych, w których brali udział nasi uczniowie. Wraz z fotografiami powróciły wspomnienia i możliwość przeżycia tych chwil raz jeszcze…

 

 

 

 

 

 

Szóstoklasiści nie zapomnieli również o słowach podziękowań skierowanych do Grona Pedagogicznego i wszystkich Pracowników szkoły. Niezwykle wzruszającym momentem uroczystości była chwila, gdy młodzież, zwróciła się do Pana Dyrektora słowami:


  

Szkoła jest jak okręt płynący po wzburzonych falach rzeczywistości. A każdy okręt, aby bezpiecznie dopłynąć do portu, potrzebuje mądrego i dobrego kapitana.

Panie Dyrektorze! Ta szkoła ma szczęście, że za jej sterami stanął właśnie Pan! Dzięki Pańskiej determinacji, a przede wszystkim oddaniu i sercu „Szesnastka” od dwudziestu lat spokojnie omija rafy trudności i nie rozbija się o skały niepowodzeń. Dziś, żegnając się z Panem, dedykujemy Panu jakże przepiękne słowa tekstu Maksa Ehrmanna i życzymy Panu jeszcze wielu lat żeglugi, u kresu której czeka na Pana spokojny i bezpieczny port spełnionych marzeń.

 

 

Zagrana na skrzypcach i zaśpiewana przez uczniów Dezyderata dopełniła ten niezwykły moment. No cóż, czasu nie można zatrzymać. My mówimy Absolwentom: „Do widzenia! Chwyćcie wiatr w żagle i płyńcie po oceanie życia w poszukiwaniu swoich szczęśliwych wysp!”

 

 

 

 

Galeria zdjęć