Czy to EURO, czy nie EURO...

25 czerwca w dużej sali gimnastycznej odbyła się zabawa integracyjna uczniów klas pierwszych.  Hasłem przewodnim tego spotkania była wspólna zabawa najmłodszych. Po wylosowaniu kolorowych znaczków, każde dziecko miało za zadanie znaleźć kolegów z innych klas o tym samym kolorze znaczka.

Następnie pani Dorota Heppner zaprosiła wszystkie dzieci do zabawy. Impreza rozpoczęła się okrzykiem:

Czy to Euro, czy nie Euro

Tu pierwszaków zawsze pełno.

My wygrywać nie musimy

Zawsze fajnie się bawimy.

Póżniej była rozgrzewka przy muzyce. Okazało się, że stare jak świat "Kaczuchy", nadal cieszą się ogromnym powodzeniem. Koleżanki ze starszych klas pozazdrościły pierwszakom i przyłączyły się do wspólnego tańca. Po "Kaczuchach" przyszła kolej na zabawę ruchową ze śpiewem "Tańczymy Labada".

W drugiej części spotkania odbyły się konkurencje sportowe. Nie było podziału na klasy. Uczniowie ustawili się w rzędach według kolorowych znaczków, które otrzymali wcześniej. W tych konkurencjach nie liczyło się zwycięstwo, ale doping i wspólna zabawa.

Na pożegnanie pierwszoklasiści chóralnie powtórzyli okrzyk, od którego wszystko się zaczęło. Wspólne zabawy dostarczyly dzieciom wiele wrażeń i radości.

W czasie zabawy pani D. Gebhardt przedstawiła kolegom i koleżankom z klas pierwszych - kolegę Dominika z klasy 1f, który podczas EURO 2012 był na stadionie w Warszawie i wyprowadzał na boisko piłkarzy Irlandii.