UNIWERSYTET KINDERUNI

Niemiecki internetowy uniwersytet dziecięcy to bezpłatny projekt Goethe-Institut adresowany dla dzieci. Obejuje on trzy fakultety - Człowiek, Natura i Technika - i umożliwia poznanie różnych dziedzin wiedzy oraz zaznajomienie się z językiem niemieckim w formie zabawy. Polska wersja językowa KINDERUNI jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych - dzieci, rodziców i nauczycieli. Wystarczy się zarejestrować. Najistotniejszym elementem uniwersytetu jest platforma on-line. Dostęp do niej jest bezpłatny. Wykłady przeplatają się z interaktywnymi zadaniami: po każdym wykładzie, trwającym sześć do dziesięciu minut, otwiera się pole zadań. Rozwiązując zadania, dziecko utrwala świeżo zdobytą wiedzę. Jednym z celów niemieckiego internetowego uniwersytetu dziecięcego jest pokazanie, że każde zjawisko z życia codziennego można wyjaśnić w sposób naukowy. Ambicją KINDERUNI jest poszerzać horyzonty dziecka, uczyć je patrzeć na świat z nowej perspektywy i kształtować nawyk weryfikowania zdobytej wiedzy w codziennym życiu.