SMACZNIE! ZDROWO! KOLOROWO!

Gdzie? U nas! Wszak szkoła nasza to szkoła promująca zdrowie… ruch… kreatywność… i zabawę  21 marca, czyli dokładnie Pierwszego Dnia Wiosny i tzw. równonoc wiosenną otworzyliśmy okna, drzwi a przede wszystkim nasze serca na powitanie pięknej, wielobarwnej, niosącej ciepło Pani Wiosny.

Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy na słoneczne dni. Dość już mamy zimowych kurtek, czapek i szalików… A ponieważ wiosna jest w tym roku dość marudna i zamiast wędrówek po parku funduje nam każdego dnia „świeżą dostawę wirusów”, postanowiliśmy przemówić jej do rozsądku, wykorzystując do tego… kanapki. Uzbrojeni w warzywa, bagietki oraz, niezbędny w tej sytuacji, sprzęt kuchenny przystąpiliśmy do szykowania kolorowych, apetycznych i przede wszystkim pełnych witamin przekąsek. Kanapkowy konkurs rozbudził w jury ogromny apetyt… Jednak pomny swej roli zespół oceniający nie zjadł uczniowskich dzieł, tylko je ocenił. I tak wśród 4 klas - zwyciężyła klasa 4a, kolejno 5a, 6b i 7f. Postanowiliśmy również wyróżnić klasę 4f, 5e i 7c. Nagrody – niespodzianki wręczymy w okolicy Dnia Dziecka.

Tego dnia uczniowie schowali również swoje mundurki. Zamiast nich pojawiły się wesołe, kolorowe stroje… U czwartoklasistów królował kolor zielony, u piątoklasistów – niebieski, u szóstoklasistów – biały a u siódmoklasistów – czerwony.

Mamy nadzieję, że Pani Wiośnie spodobało się nasze powitanie i wkrótce zagości u nas na dobre…

Autor: Anna Zbiegień; Katarzyna Wojciechowska; autor zdjęć Beata Grodkowska