ASY Z PIERWSZEJ KLASY

Najwięcej książek czytają w naszej szkole uczniowie klas młodszych, dlatego z wielką radością rozpoczęliśmy przyjmowanie w poczet czytelników uczniów klas pierwszych. Jako pierwsi szkolną bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy 1a, którzy zapoznali się z bibliotecznym savoir-vivrem i regulaminem wypożyczeń. Z okazji „Dnia Kota” obejrzeli wystawę „książek z kotem” i wysłuchali wierszy J. Brzechwy recytowanych przez starszych kolegów z 6a.

Pierwszoklasiści mają wydzielony kącik wypożyczeń z regałem wystawkowym i skrzynię z bajkami, które pozwalają na samodzielne przeglądanie i wybieranie książek. Na zakończenie spotkania podziękowaliśmy wychowawczyni klasy 1a pani Ewie Bielawskiej za wyrabianie u uczniów nawyku poszanowania książek, zwłaszcza dbałości o darmowe podręczniki. A asom z „pierwszej a” życzymy wiele radości z przeczytanych książek.