Pierwszaki w bibliotece

Umiejętność rozpoznawania liter, składania w słowa i zdania, a potem w całą opowieść to jedna z niezapomnianych przygód, które czekają na uczniów w  klasie pierwszej. Biblioteka szkolna towarzyszy czytającemu dziecku w świecie literackich emocji i wyborze książek do czytania.

Uczniowie klas pierwszych na spotkaniach w bibliotece poznali bohaterów: Szewczyka Dratewkę i Misia Uszatka. Wysłuchali fragmentów książek i wypożyczyli książeczki do samodzielnego czytania.

Każdy z nich dostał w prezencie „Pierwsze abecadło”, książkę wydaną przez Instytut Książki, a dofinansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania „Mała książka - wielki człowiek”. Do książek dołączone są broszury dla rodziców „Książką połączeni”, które zachęcają do wspólnego czytania. Piękny to prezent, bo miłość do książek jest prezentem na całe życie.