Klasyka czytana na nowo

Tak ponad 120 lat temu Maria Konopnicka zapewniała dzieci, że baśniowe postacie – krasnoludki, żyją wśród nas. Najbardziej znane jej dzieło "O krasnoludkach i sierotce Marysi", opublikowane po raz pierwszy pod koniec XIX wieku, obecne jest w polskiej literaturze od pokoleń.

Uczniowie klasy 1b przebrani za krasnoludki zapraszali najmłodszych kolegów do poznawania świata tej pięknej polskiej baśni. Krasnoludki zamieszkują też w innej książce Marii Konopnickiej "Na jagody". Za Panny Borówczanki z tej poetyckiej baśni przebrały się uczennice 1b, które wykonały piosenkę " My jesteśmy Jagódki". Dzięki książkom Marii Konopnickiej dzieci już od najmłodszych lat mogą odbyć cudowną podróż w fantastyczny świat baśni. Dlatego warto sięgać po dobra kultury zostawione w spuściźnie przez poprzednie pokolenia i wracać do pozycji książkowych o nieprzemijającej wartości.

Czy to bajka, czy nie bajka,

Myślcie sobie, jak tam chcecie.

A ja przecież wam powiadam:

Krasnoludki są na świecie.