GŁOSUJ NA SZESNASTKĘ!!!

To Twój głos decyduje, która biblioteka otrzyma od Empiku 1000 książek. Możesz głosować codziennie od 2 listopada do 2 grudnia.

Aby wziąć udział w głosowaniu należy:
- pobrać darmową aplikację mobilną Empik
- uruchomić aplikację i zalogować się lub zarejestrować w programie Empik Premium / Premium Free.
- wybrać szkołę, na którą chcemy zagłosować.
- głosować codziennie od 2.11 - 2.12.2020.
- sprawdzać na bieżąco wyniki głosowania w aplikacji mobilnej.

Zagłosuj na Szesnastkę
Bo przecież …… warto czytać!
Po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w konkursie „Tysiąc powodów, by czytać” organizowanym przez Empik. Pomysł na uczestnictwo, a tym samym wzbogacenie księgozbioru biblioteki szkolnej zrodził się w klasie 3a, która pod kierunkiem wychowawcy pani Beaty Obertas i nauczyciela bibliotekarza przygotowała pracę „Szesnastka czyta”.
W wykonanych oknach szkoły umieszczono książki z hasłami – dlaczego warto czytać?
Książki są swego rodzaju oknami, które otwierają nas na różne światy, w myśl słów poety Józefa Czechowicza: „Kto czyta – żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”.

„Z tysiąca powodów, by czytać” warto wymienić niektóre:
- czytanie to świetna zabawa, która daje dużo radości i sprawia, że można się zrelaksować,
- poszerza słownictwo i sprawia, że piszemy bez błędów,
- czytanie rozwija, uczy myślenia i poprawia koncentrację.

A więc sięgajmy po książki, które są jak promienie słońca, rozświetlające ponure dni.