RECYKLINGOWE INSTRUMENTY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Kolejne warsztaty z projektu Uniwersytetu Dzieci nosiły tytuł: Na czym można grać? Wzięli w nich udział podopieczni świetlicy z klas 3b, 4a, 2b i 1c. Tym razem swoich sił w redagowaniu notatki próbowały dziewczynki z klasy 4a i 3b.

27 i 28 listopada 2019 roku na zajęciach z projektu: Muzyka. Do czego inspirują nas dźwięki? oglądaliśmy film o dwóch panach, którzy zbudowali instrumenty muzyczne ze śmieci. Widzieliśmy butlo – gitarę (złożoną z butelki plastikowej, startej ławki i szprych rowerowych). Potem słuchaliśmy jak brzmią różne instrumenty perkusyjne. Mieliśmy quiz, podczas którego musieliśmy rozpoznać instrumenty perkusyjne.
Potem przystąpiliśmy do budowania własnych instrumentów. Mogliśmy stworzyć bębenek chiński, kastaniety i bębenki. One też były złożone z odpadów. Kiedy zrobiliśmy je wszystkie wykonaliśmy koncert muzyczny. Tworzyliśmy burzę a także próbowaliśmy wykonać koncert z orkiestrą. Był to utwór pt. „Symfonia niespodzianka” skomponowany przez Józefa Haydna. Podobało nam się budowanie instrumentów i wspólny koncert.Na zakończenie wypełnialiśmy nasze indeksy i wklejaliśmy do nich naklejki.

Notatkę napisały: Hania Ziemczonek (4a) i Magda Szewczyk (3b)