NIEZWYKŁE ŚWIĘTA

20 oraz 21 listopada nasza szkoła celebrowała dwa wyjątkowe święta.

20 listopada to rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. W klasach młodszych dzień ten obfitował w rozmowy wychowawców klas z dziećmi na ten ważny temat, a klasa 2c wraz z wychowawczynią, panią Elą Filipiuk-Jagiełowicz stworzyła plakaty pokazujące świadomość dzieci na temat swoich praw. Kolorem dominującym tego dnia był kolor niebieski.

Dzień 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień (World Hello Day), którego ideą jest rozsiewanie wokół siebie życzliwości i uśmiechu oraz pamięci o tym, by wszelkie konflikty rozwiązywać pokojowo, a nie siłowo. Mały Samorząd Uczniowski zadbał o wesoły wystrój korytarzy, oraz życzliwą atmosferę w szkole. Dzieci tego dnia przyszły ubrane na radosny, żółty kolor. Ty też znajdź się wśród życzliwych! J