NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 14 listopada 2019 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Upamiętniającą to ważne wydarzenie inscenizację przygotowali uczniowie klasy VE wcielając się w rolę babci, dziadka i wnucząt. Przypomnieli historię naszych pradziadków, którzy ratowali najcenniejsze wartości: kulturę, język, obyczaje, tradycję i religię. Apel dał nam okazję do refleksji i zadumy na temat tego, jacy jesteśmy? Czego pragniemy? Dokąd w życiu dążymy?

Dzień 11 listopada był oficjalnym Świętem Narodowym obchodzonym w Polsce w latach 1937-1938. W latach 1939-44 podczas okupacji hitlerowskiej oraz w okresie od 1945 do 1988 roku, w czasie rządów komunistycznych obchodzenie tego święta było zakazane. Dopiero w roku 1989, ustawą Sejmu przywrócono obchody Święta Niepodległości. Jest ono najważniejszym świętem państwowym, a dzień 11 listopada jest dniem wolnym od pracy.