ILE POMYSŁÓW MIEŚCI SIĘ W GŁOWIE...

Kolejne zajęcia z projektu „Muzyka. Do czego inspirują nas dźwięki?” były poświęcone treningowi twórczego myślenia. Uczestniczyli w nich wychowankowie świetlicy z klas 1c, 2b, 3b, 4a i 5e. Podczas ich trwania uczestnicy mieli okazję zastanowić się nad twórczym myśleniem jak również poznać kilka ćwiczeń kreatywności. Dzieci przedstawiły wyniki swoich poszukiwań badawczych, rozegrały mecz skojarzeń (polegał na tworzeniu łańcuchów skojarzeń), z wykorzystaniem muzyki bawiły się w „latające myśli”. Ostatnim z ćwiczeń było „rozciąganie myśli” oraz zabawa konstrukcyjna transformacja (polegająca na tworzeniu nowych, nietypowych przedmiotów z kubków po jogurcie).

Tym razem wychowankowie klasy 2b próbowali napisać krótkie recenzje zajęć. Oto one:

Bez myślenia nie da się żyć. Jeśli ktoś trenuje ciało ćwiczy mózg. Jak ktoś gra w piłkę musi myśleć komu podać i kiedy strzelić bramkę.”

Asia Żurowicz 2b

Mi bardzo podobało się bo robiliśmy latające myśli. Robiliśmy też różne rzeczy z kubków. Każdy pomysł był ciekawy. Ja zrobiłam kosmicznego ludka. Było ciekawie i miło”

Jagoda Witek 2b

Podobało mi się, że robiliśmy stwory z kubków po jogurtach oraz taniec smoków”

Zosia Nowak

Zrobiłam zimowe ozdoby z kubka po jogurcie.”

Zuzia Stańczak 2b

Fajnie było bawić się razem z kolegami”

Wiktor Machura

Najbardziej podobało mi się ćwiczenie latające myśli – smoki. Wyobraziłam sobie, że mój smok był w niebie z kwiatami, zoo a także w cyrku.”

Amelia Korsak

Najbardziej podobały mi się smoki. Świetnie to wyglądało kiedy wszyscy machali apaszkami.”

Wiktoria Spławska

Dobrze się bawiliśmy bo graliśmy w różne gry.”

Nina Sztajnic