SZKOLNY AMBASADOR W STANACH ZJEDNOCZONYCH

Na początku kwietnia tego roku miałem zaszczyt reprezentować naszą szkołę w Nowym Jorku na wystawie robotów „Robo Expo! 2019. Pokazałem tam robota, którego skonstruowałem z klocków lego. Robot ten automatycznie sortował klocki pod względem kolorów i sterowany był komputerem. Uczestniczyłem także, po raz kolejny, w cyklu zajęć matematycznych New York Math Circle na Uniwersytecie Nowojorskim. W tym roku zajęcia dotyczyły analizy ciągów. Oczywiście, w czasie spotkań, miałem na sobie szkolny mundurek.

Jako reprezentant SP 16 w Szczecinie wziąłem również udział w międzynarodowym konkursie informatycznym „Hackathon – Earth Day” zorganizowanym przez jedną z nowojorskich szkół The Forest Park School P.S.97. Zdobyłem na tym konkursie nagrodę specjalną, obejmującą wszystkie kategorie wiekowe.

Ignacy Kus kl. 5d