ŚWIETLICOWE PODCHODY

Pewnego dnia wyszliśmy z sali świetlicowej na podchody. Mieliśmy za zadanie iść szlakiem kosmitów. Poznaliśmy to po tym, że na ścianach szkolnych korytarzy przylepione były ich ślady. Musieliśmy znaleźć dwie koperty. W jednej z nich było zadanie uzupełnić tekst na temat układu słonecznego i Słońca. W drugim musieliśmy założyć kask inżyniera i dokręcić śrubkę w statku kosmicznym. Musieliśmy też ustawić się w szeregu od najniższej osoby. Ważny był czas zrobienia zadania.

Na końcu naszej drogi odkryliśmy skarb kosmitów. Był on w tym miejscu, gdzie stoją szkolne puchary. Każdy wylosował kartkę od ufoludka, na której była kolorowanka i przysłowie.

Maja wylosowała przysłowie: „Ładny kwiatek krótko przy drodze stoi” – co znaczy, że osoba mądra i piękna będzie dużo podróżować. Asia wylosowała przysłowie: „Prawdziwi podróżnicy to ci, którzy podróżują” - co oznacza, że ci, którzy się tylko przechwalają nie zawsze mówią prawdę. Agata trafiła na przysłowie: „wszędzie dobrze gdzie nas nie ma”. To oznacza, że kiedy marzymy o jakimś miejscu to potem możemy się przekonać, że jest tam podobnie.

Zabawa była ciekawa bo chodziliśmy po całej szkole i fajne były zadania. Ćwiczyliśmy nasze spostrzeganie i umysł. Chcielibyśmy jeszcze raz!

Notatkę redagowały: Maja Syrwid, Asia Laskowska, Agata Goździak (kl. 3c)