Szkoła Podstawowa nr 16 w Szczecinie

TEATR CIENI O KSIĘŻYCU

Na czym polega teatr cieni? Chyba na tym, że lalki są oświetlane przez lampę. My w świetlicy zrobiliśmy lalki, które przedstawiały Księżyc oraz inne ciała niebieskie. Niektórzy z nas wykonali też kosmitów i statki międzygwiezdne np. Ufo. Potem wymyślaliśmy rożne historie. Wybraliśmy spośród nas oświetleniowca, który zmieniał kolory światła. Pracowali z nami także dźwiękowcy, którzy zajmowali się muzyką. I robimy przedstawienia.


 

Jedna ze scenek opowiadała o ludziku, który nie wiedział na jaką planetę ma polecieć. Aż w końcu zdecydował, że poleci na Księżyc, który jest naturalnym satelitą Ziemi. Inna opowieść mówiła o astronomie, który patrzył przez lunetę i zobaczył Ufo. Poleciał w przestrzeń kosmiczną i spotkał się z nim.

Po próbach zaprosiliśmy młodsze klasy ze świetlicy. Zostaliśmy nagrodzeni brawami bo chyba im się podobało. Nam podobało się bardzo ponieważ mogliśmy opowiedzieć różne historie o kosmosie. I jeszcze dowiedzieliśmy się, że im dalej od światła tym mniejszy cień, a bliżej tym większy.

 

Notatkę redagowali: Zuzia Domańska, Rozalia Paczkowska, Maja Syrwid, Agata Goździak, Kuba Lipski (kl. 3c)

 

PODZIĘKOWANIA DLA PANI JOLANTY STEBNICKIEJ ZA WYPOŻYCZENIE LAMPY