ŚWIĄTECZNA POCZTA Z NIEMIEC

Nasza szkoła rozpoczęła współpracę ze szkołą podstawową Grundschule Johann Wolfgang von Goethe z  Eberswalde, miasta położonego zaledwie sto kilometrów od naszej granicy, w landzie związkowym Brandenburgia. Pięknym początkiem partnerstwa szkół było napisanie i wysłanie kartek bożonarodzeniowych do uczniów z naszej szkoły. W odpowiedzi polscy uczniowie  wykonali  kartki świąteczne, w których znalazły się życzenia
w języku polskim i niemieckim. Kolejnym etapem współpracy są zaplanowane już  wspólne lekcje  przy pomocy komunikatora Skype, dzięki któremu nasi uczniowie będą mogli zobaczyć na żywo nowe koleżanki i nowych kolegów z Niemiec.

Po korespondencji i lekcjach online z pewnością przyjdzie czas na spotkanie zarówno po stronie niemieckiej jak i polskiej. Planujemy  jeszcze w tym roku szkolnym wspólny projekt słowno-muzyczny, w którym będą zawarte dwa języki: naszego sąsiada i nasz. „Polnisch liegt nahe”  w ramach  także takiego pomysłu chcemy przekonać naszych zachodnich sąsiadów do naszego języka, a przy okazji wypróbować dotychczas zdobytą wiedzę i umiejętności z języka niemieckiego. Mamy nadzieje, że ta współpraca pomiędzy szkołami zaowocuje przyjaźnią polsko-niemiecką wśród uczniów, którzy wezmą udział w projekcie, utwierdzi ich w przekonaniu, że naprawdę warto uczyć się języków obcych, przyniesie wiele miłych i radosnych chwil podczas wspólnych spotkać oraz przyczyni się do powstania dobrych i  kreatywnych projektów.