KINDLOTEKA FIRMY AMAZON

100 książek, 500 e-booków, 10 czytników wraz z interaktywnym kącikiem czytelniczym trafiło w poniedziałek do szczecińskiej Szkoły Podstawowej nr 16 - w ramach programu promującego czytelnictwo pn. Kindloteka firmy Amazon. Przedstawiciele Amazona odwiedzili w poniedziałek uczniów i nauczycieli podstawówki na szczecińskich Gumieńcach z prezentami od firmy.

Wybór tradycyjnych, papierowych książek był ze mną konsultowany wcześniej. Poprosiłam zatem o lektury, których potrzebujemy sporo. Kiedy jedna klasa omawia bowiem na lekcjach jakąś powieść albo zbiór opowiadań, to sporo uczniów właśnie chce je wypożyczyć ze szkolnej biblioteki - mówiła Jolanta Cudo, nauczyciel bibliotekarz w SP 16. - Wśród otrzymanych od Amazona tytułów są choćby: „Ten obcy" Jurgielewiczowej, „Szatan z siódmej klasy" Makuszyńskiego, „Ania z Zielonego Wzgórza" Montgomery czy „Kubuś Puchatek" Milne'a.

Zdaniem nauczycielki, przekazane przez Amazon czytniki, staną się z pewnością znakomitą pomocą dydaktyczną nie tylko na lekcjach języka polskiego:

- Rozmawiałam z koleżankami nauczycielkami z naszej szkoły, które uczą języków obcych i wiem od nich, że takie czytniki mogą znakomicie urozmaicić ich lekcje - mówiła J. Cudo. - Dla naszych uczniów będzie to zatem nieoceniona pomoc również w nauce języków. Wypada mieć też nadzieję, że takie nowoczesne urządzenia zachęcą dzieci co czytania. Zwłaszcza że poza wgranymi już teraz książkami, mamy też możliwość ściągnięcia innych tytułów, nieodpłatnie albo za niewielką opłatą. Myślę zatem, że każdy uczeń znajdzie dla siebie coś ciekawego.

źródło: https://www.24kurier.pl/aktualnosci/nauka/maja-czytniki-moga-duuuzo-czytac