Międzynarodowy Dzień Książki w SP 16

W związku z Międzynarodowym Dniem Książki, w dniu 23 kwietnia, Rada Rodziców serdecznie zaprasza wszystkich uczniów i przyjaciół naszej szkoły do udziału w inicjatywach, których celem jest propagowanie czytelnictwa oraz wsparcie Biblioteki szkolnej poprzez wyposażenie jej w nowe, ciekawe lektury dla naszych dzieci.

Od 23 do 27 kwietnia będzie trwała akcja „MNOŻYMY KSIĄŻKI”. Za przyniesione, już przeczytane lektury (w dobrym stanie), znajdujące się na załączonej Liście lektur, o wartości ponad 30 zł – ofiarodawca otrzyma bon o wartości 10 zł na zakup nowych książek. Za przyniesienie innych lektur i książek – uczeń otrzyma upominek od Rady Rodziców. Dodatkową nagrodą specjalną dla ucznia, który przyniesie najwięcej lektur, jest wycieczka do ZOO w Uckermunde, organizowana przez szkołę w dniu 18.06.2018 r.

LISTA   LEKTUR  -  pobierz

W dniach 23, 24, 25 i 27 kwietnia będzie trwała akcja „SŁODKI KIERMASZ DLA BIBLIOTEKI”. Będziemy sprzedawać ciasta, babeczki i inne pyszności przyniesione przez uczniów i przyjaciół szkoły. Środki uzyskane ze sprzedaży wypieków w całości przeznaczymy na zakup nowych lektur dla biblioteki. Darczyńcy, jeśli się zgodzą, będą wymienieni na stronie internetowej szkoły (treść oświadczenia - do pobrania w pliku poniżej). Wypieki można przynosić także bez powyższego oświadczenia:)

Odbędzie się również „KONKURS” w 3 grupach tematycznych:

1) na plakat ilustrujący akcję „Mnożymy  Książki”,

2) na plakat zachęcający do czytania książek,

3) na hasło promujące czytanie książek.

REGULAMIN  KONKURSU - pobierz

zgodna na przetwarzanie  danych - pobierz

Udział w konkursie mogą wziąć wyłącznie uczniowie naszej szkoły.    Prace zbierają Wychowawcy klas do 23 kwietnia. Trzy najciekawsze dzieła otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 27 kwietnia.

Bardzo prosimy Was o życzliwe wsparcie i uczestnictwo!

Rada Rodziców SP 16

Oświadczenie - pobierz