ŚWIATOWE DNI TOLERANCJI

21 listopada 2017 w Szkole Podstawowej nr 16 im. Szczecińskich Olimpijczyków w ramach obchodów Światowych Dni Tolerancji odbyła się niezwykła debata. Do dyskusji nad problemem współczesności jakim jest właśnie tolerancja zasiedli uczniowie wraz z opiekunami z trzech szczecińskich szkół: SP 16, Gim 20 oraz IV LO.

Wspólne rozmowy, wymiana doświadczeń oraz projektowanie materiałów pozwoliły wszystkim na wymianę poglądów I doświadczeń dotyczących tego ważkiego problemu. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem pracowali nad projektem, by w przyszłości wyeliminować to, co jest zagrożeniem XXI wieku, a mianowicie brak akceptacji inności. Organizatorzy debaty, SU i SKW z SP 16 mają nadzieję, że to pierwsza wspólna z cyklu debata, kiedy mogli spotkać się przy wspólnym stole ze starszymi kolegami i koleżankami.

Autor: Iwona Szybowicz