NASZE KOSZYKARKI NAJLEPSZE W WOJEWÓDZTWIE

Turniej dziewcząt rozegrano 17 maja w hali szczecińskiej Szkoły Podstawowej nr 35. Chłopcy mierzyli się następnego dnia w Kołobrzegu. Uczennice i uczniowie zachodniopomorskich podstawówek walczyli o zwycięstwo w rozgrywkach wojewódzkich, uprawniające do udziału w wielkim finale turnieju Energa Basket Cup, organizowanego przez Szkolny Związek Sportowy.

Zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców rywalizowały po 4 drużyny. W każdym z turniejów rozegrano po 4 mecze, na zasadzie „każdy z każdym”. Zrezygnowano z dwóch spotkań między drużynami, które zmierzyły się ze sobą już w fazie półfinałowej. Na potrzeby finałów wojewódzkich zaliczono rezultat spotkania z poprzedniej fazy.

W rywalizacji dziewcząt najlepsze okazały się uczennice Szkoły Podstawowej nr 16 w Szczecinie. Podopieczne Roberta Steciuka zwyciężyły wszystkie finałowe mecze (a także spotkanie półfinałowe uwzględnione w finale). Najwięcej kłopotów szczeciniankom sprawiły wicemistrzynie województwa, młode koszykarki z Koszalina. Mecz między tymi zespołami stał się swoistym finałem turnieju, zawodniczki ze Szczecina wygrały go różnicą ledwie 4 punktów.

Zwyciężczynie na co dzień trenują w klubie MKS Kusy Szczecin. W klubowych mistrzostwach województwa w swojej kategorii wiekowej zajęły 1. miejsce w swojej grupie, a 11 czerwca powalczą o mistrzostwo województwa w rozgrywkach Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki.

Niezwykle wyrównany był turniej chłopców. Drużyny z aż trzech szkół legitymowały się dorobkiem dwóch zwycięstw i jednej porażki. Małe punkty zadecydowały, że w turnieju triumfowali uczniowie SP nr 35 w Szczecinie prowadzeni przez Pawła Dzierbę, występujący również pod egidą klubu Wilki Morskie. O włos wyprzedzili swoich kolegów z innej części miasta, występujących w Szkole Podstawowej nr 16.

Finałowy etap turnieju Energa Basket Cup z udziałem najlepszych zespołów z poszczególnych województw odbędzie się od 2 do 4 czerwca w Gdyni.

Wyniki spotkań turnieju dziewcząt:

SP 10 Koszalin - SP 56 Szczecin 61:31 (wynik z półfinału wojewódzkiego)

SP 16 Szczecin - SP 3 Stargard 85:10 (wynik z półfinału wojewódzkiego)

SP 10 Koszalin - SP 3 Stargard 52:10

SP 56 Szczecin - SP 16 Szczecin 15:33

SP 56 Szczecin - SP 3 Stargard 48:13

SP 10 Koszalin - SP 16 Szczecin 26:30

MVP: Weronika Michałowska (SP nr 16 w Szczecinie)

Klasyfikacja końcowa turnieju dziewcząt:
1. Szkoła Podstawowa nr 16 w Szczecinie

2. Szkoła Podstawowa nr 10 w Koszalinie

3. Szkoła Podstawowa nr 56 w Szczecinie