Szkoła Podstawowa nr 16 w Szczecinie

KOLEJNY SUKCES LEKKOATLETÓW!!!

Dnia 08.05.2017 r. na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Szczecinie odbyły się zawody  W DRUŻYNOWYM CZWÓRBOJU LA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW Dwie sześcioosobowe drużyny z „szesnastki” przygotowane przez p. Beatę Grodkowską i Dorotę Terczyńską walczyły o każdy mały punkt  w czterech konkurencjach: skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg sprinterski na 60 m i bieg długi dziewcząt na 600 m, a chłopców 1000 m. Suma wszystkich konkurencji wszystkich  zawodników w zespole decydowała o miejscu drużynowym.          

 

    

NASZE   "ZŁOTKA"  WALCZYŁY W SKŁADZIE: (wszystkie z klasy 6b):

EMILIA CHMIEL / 262 pkt/, Natalia STEFANIAK /239pkt/,  JULIA SAWICKA /203pkt/,  KLAUDIA KRZYŻAŃSKA/174pkt/, KAJA KRAŚNICKA /173pkt/, NATALIE VATER/141pkt/,

Nasze dzielne dziewczęta nie dały szans innym szkołom, obroniły po raz czwarty tytuł i zostały

MISTRZYNIAMI  SZCZECINA W CZWÓRBOJU LA

zdobywając 1051 pkt

DZIEWCZĘTA NASZE

AWANSOWAŁY DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO W CZWÓRBOJU LA,

który odbędzie się w Złocieńcu 30 maja 2017r.

 

 

Chłopcy natomiast wywalczyli

brązowe medale

z sumą 882 pkt

 

CHŁOPCY WALCZYLI W SKŁADZIE:

JACEK SERGIEW kl.6b/ 201 pkt/, OSKAR BENC kl.6b /197pkt/, Jakub TUŻNIK kl.6b /178pkt/,                       PIOTR KACZMARKIEWICZ kl.6a /178pkt./OSKAR BORYCZKO kl.6a /128pkt/,  FILIP TRZECIAK kl.6b/124pkt/,

W obu drużynach startowało 3 uczniów młodszych, wiec  tym bardziej należą się zawodnikom szczególne brawa i zdobycie najwyższych lokat !!!

 

Najlepszymi zawodnikami naszej szkoły zostali :

EMILIA CHMIEL z sumą punktów : 262

60m /9.00s/, skok w dal /4,04m/, piłeczka palantowa /37,5m/, 600m /2:07,13/

 JACEK SERGIEW - z sumą punktów : 201

60m /8.91s/, skok w dal /3,95m/, piłeczka palantowa /49m/, 1000m /3:41,88/

 

Gratulujemy wszystkim reprezentantom  wspaniałego sukcesu i życzymy powodzenia     

                 w  FINALE WÓJEWÓDZKIM.

WYNIKI ZESPOŁOWE:

 

            DZIEWCZĘTA:                                                                   CHŁOPCY:

       1. SP 16   -  1051  pkt.  op. B. Grodkowska, D. Terczyńska                 1.  SP 37  -  1092 pkt.  op. R. Wojtkowski

       2. SP 37   -  937    pkt.  op. W. Bergiel                                              2.  SP 3   -   915   pkt.  op. I. Andrzejczak

       3. SP na Głęb.   - 892  pkt.  op. M. Mieczkowski                                 3. SP 16  - 882 pkt. op. B. Grodkowska, D. Terczyńska

        4. SP 71   -  856    pkt.                                                                    4.  SP 71   -   722   pkt.                           

         5. SP 35   -  847    pkt.                                                                   5.  SP 54   -  705   pkt.                            

         6. SP 54   -  828    pkt.                                                                   6.  SP 35   -  625   pkt.                            

         7. SP 3     -  766    pkt.                                                                   7.  SP 14  -   615   pkt.   

         8. SP 18   -  684    pkt.                                                                   8.   KSP    -   603   pkt.

         9. KSP     -  564    pkt.                                                                    9.  SP na Głęb. -  553   pkt.

         10. SP 14  -  516   pkt                                                                   10. SP 18   -  516  pkt.