BALTIC TALL SHIPS REGATTA 2015

Morski Szczecin z reprezentacyjnymi Wałami Chrobrego już dwukrotnie – w latach 2007 i 2013  - uznany został przez cały żeglarski świat za jednego z najlepszych organizatorów wielkich finałów słynnych międzynarodowych regat The Tall Ships Races. To wszystko dzięki dobrej organizacji imprezy, wspaniałej, przyjacielskiej atmosferze, niezapomnianej scenerii i pogodzie.

Szczecin od lat patronuje i finansuje unikatowy w skali kraju program żeglarskiej i morskiej edukacji dzieci i młodzieży. Dzięki temu najpiękniejsze i najbardziej znane żaglowce świata znów wróciły do Szczecina z okazji Dni Morza.

W ramach Finału Regat Baltic Tall Ships Regatta 2015 - 12 czerwca odbyły się IV Szczecińskie Prezentacje Klas Artystycznych. Celem ich było propagowanie idei edukacji artystycznej, jako integralnej części nauczania i wychowania. Na placu Adama Mickiewicza zaprezentowało się wiele szczecińskich szkół.

Z naszej szkoły na scenie z repertuarem o tematyce morskiej wystąpili uczniowie klasy artystycznej 2a pod opieką p. Ewy Bielawskiej. Dzieci zaśpiewały i zagrały utwory "Pod żaglami Zawiszy" i "Hej żeglujże, żeglarzu", co wprowadziło publiczność w marynarsko-szantowy  nastrój.

O wystawę plastyczną zadbała klasa artystyczna 1f pod opieką p. Mirosławy Szymosiuk i p. Jolanty Niewiarowskiej. Oprócz występów na scenie, odbyły się także mini warsztaty plastyczne. Przy stoisku SP16 dzieci miały możliwość wykonania kolorowych łódeczek.