DNI SKANDYNAWSKIE 2015

W dniach 16-19 kwietnia 2015 roku, w Szczecinie odbywały się Dni Skandynawskie. To już druga edycja tego niezwykłego wydarzenia, dedykowanego współpracy z państwami skandynawskimi. Pogram obchodów Dni Skandynawskich opiera się na działaniach związanych z obszarem biznesu, sportu, edukacji i kultury. Wśród gości zaproszonych do Szczecina byli: Ambasador Danii Steen Homel, Ambasador Szwecji Staffan Herrström, Ambasador Norwegii Karsten Klepsvik, jak również polscy i skandynawscy artyści muzyczni i filmowi.

17 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 7 odbyły się II Prezentacje Szczecińskich Szkół w ramach Dni Skandynawskich.

Uroczystego otwarcia prezentacji dokonał  Pan  Piotr Krzystek Prezydent Miasta Szczecin, któremu towarzyszyli  goście - Ambasadorowie Królestwa  Szwecji, Danii i Norwegii.

Po uroczystym otwarciu  odbyło się podsumowanie  konkursu plastycznego „W baśniowym świecie H.CH.Andersena”, w którym dwie uczennice z naszej szkoły zajęły czołowe miejsca:

Zosia Kalczyńska z IIIa zdobyła II miejsce /w kategorii klas I-III /,

a Monika Kacprzak z klasy VIe I miejsce /w kategorii klas IV-VI/

W trakcie imprezy można było podziwiać prace plastyczne, obejrzeć przedstawienia teatralne, występy  muzyczno-instrumentalne i taneczne przygotowane przez  uczniów szczecińskich szkół.

Z naszej szkoły na scenie z repertuarem skandynawskim wystąpili uczniowie klasy artystycznej 2a  pod opieką p .E. Bielawskiej oraz zespół muzyczny pod opieką p. A. Hejzner.  Wystawę prac plastycznych  naszych uczniów przygotowali: p. J .Niewiarowsk , p. M.Szymosiuk, p. A.Pater.

GALERIA  ZDJĘĆ

Zagraniczni goście byli pod dużym wrażeniem występów prezentowanych przez  uczniów szczecińskich szkół, co zaakcentowali w swoich przemówieniach i gratulacjach pod adresem występujących.

Również z tej okazji w naszej szkole odbywały się różne wystawy, prelekcje i konkursy. Uczniowie koła plastycznego, którym opiekuje się pani Bogusława Piechnik-Anani, wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „W krainie baśni Andersena”. Z największym baśniopisarzem odwiedziliśmy królestwo Danii – Królową Śniegu, Calineczkę, Brzydkie kaczątko, Dziewczynkę z zapałkami, Księżniczkę na ziarnku grochu…

Dzieci wykonały piękne prace, za które otrzymały nagrody. Oto nagrodzeni i wyróżnieni:

I miejsce: Agata Ostrowska 1d, Dominika Rak 3f, Maria Nowak 0c.

II miejsce: Marta Ostrowska 1d, Ala Michniacka 1d, Wiktoria Bas 3a.

III miejsce: Inga Matuszak 1d, Agnieszka Szewczyk 3c, Hania Kubiak 3c.

Wyróżnienia: Natalia Odrowska 1d, Arek Matuszak 1d, Lena Małecka 1d, Dorota Nowak 3a, Martyna Kubiak 3c, Mateusz Bober 3c, Maja Żądłowska 3c, Kasia Tabatowska 3c, Nikola Hordyj 3c, Emilia Jagodka 3f.

GRATULUJEMY!